Odpowiedzi

2009-11-15T20:02:12+01:00
Osobiście tez mam takie zadanie i się przygotowałam juz do niego to mogę i tobie pomóc :D

1. Amerykański prezydent Barack Obama i premier Japonii obiecali że ich kraje będą ściśle współpracować nad nierozprzestrenianiem broni jądrowych.
2.Ukraińskie ministerstwo zdrowia zaopwiedziało ze nie będzie publikować danych o liczbie chorych na nową gryę AH1N1.
3.rOSJA JEST ZAINTERESOWANA PROPOZYCJĄ BUDOWY PODZIEMNYCH ZBIORNIKÓWNA GAZ NA sŁOWACJI.
4.Na Litwie rozpoczęły sie uzupełniające wybory do sejmu.
5.Zmarła najstarsza (99lat) polska działaczka harcerstwa Władysława Seweryn Spławska.

krótko i na temat:D
bedzie najlepsze??
2 5 2
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-15T20:07:59+01:00
POLSKA:
1.Po porażce naszych piłkarzy z Rumunią,polskiego honoru musieli bronić e-sportowcy."biało-czerwoni" odnieśli sukces, zdobywając złoty medal cyberolimpiady w Counter-Strike - popularnej grze FPS.
2.Na krajowej "trójce" zderzyły się dwa samochody osobowe. - Ucierpiały cztery osoby.Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala w Nowej Soli,12-letnia dziewczynka została przetransportowana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do placówki w Zielonej Górze.
3.Policjanci namierzyli sprawcę kradzieży kamienia, który leżał na jednym z pól w gminie Łęczyca. Trop zaprowadził do kobiety, która zabrała ważący kilkanaście ton głaz, bo chciała "udekorować nim swoją posiadłość.Kobiecie grozi nawet do pięciu lat więzienia.
4.Minister pracy chce "walczyć o bezpieczeństwo przyszłych emerytur". Ma je zagwarantować poprzez skierowanie większej ilości pieniędzy ze składek do ZUS-u. Inne propozycje Jolanty Fedak przewidują poprawę warunków zatrudnienia i aktywną politykę prorodzinną. Minister deklaruje, że nie zamierza podnosić wieku emerytalnego Polaków.
ŚWIAT:
1.Gordon Brown zapowiedział w niedzielę, że poprosi publicznie w imieniu państwa brytyjskiego o wybaczenie za cierpienia tysięcy ubogich dzieci brytyjskich,deportowanych w XX wieku do byłych brytyjskich kolonii, gdzie miał je czekać "lepszy los". W rzeczywistości instytucje, które miały się nimi opiekować, wykorzystywały je jako tanią siłę roboczą czy, malretowano.
2.Bugatti Veyron, którego wartość sięga nawet dwóch milionów dolarów, wpadło do jeziora. Zdarzenie zarejestrowali przypadkowi świadkowie, a film umieścili w internecie. Zrobił furorę - w ciągu dwóch dni obejrzało je ponad 350 tysięcy osób.
3.Papież modlił za ofiary wypadków drogowych podczas niedzielnego spotkania z wiernymi na Anioł Pański. Dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
4.Kolejna osoba apeluje o wolność dla Sang Suu Kyi. Tym razem w sprawie zwolnienia Birmanka z aresztu domowego ingerował sam prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama.
3 3 3
2009-11-15T20:11:29+01:00
1.W piątek w Gdańskiem szpitalu zmarł 37 letni mężczyzna zakażony wirusem A/H1N1. Jest to pierwsza ofiara tej grypy w Polsce rząd apeluje o spokój i zapewnia ,ze kontroluje sytuacje.
Sekcja zwłok zmarłego w poniedziałek
2. Dwa lata rządów premiera Donalda Tuska .Podsumowanie skuteczna walka z kryzysem gospodarczym, wzmocnienie pozycji Polski na arenie międzynarodowej, efektywne wykorzystanie funduszy unijnych, budowa dróg ekspresowych i autostrad, "Orliki", uzawodowienie armii, wyjście polskich żołnierzy z Iraku oraz rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.
3.SLD chce by Polska poszła w ślady takich krajów jak Francja czy Holandia i wprowadzić zakaz afiszowanie się swoja religią w miejscach publicznych. Tzn zakaz wieszanie krzyży w szkłach itp

2 5 2