Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-11-15T20:24:42+01:00
1.
- wypala się wyznaczoną część terenu leśnego
- rolnictwo ekstensywne o dużych zasobach pracy i bardzo małej mechanizacji. (Afryka Zach.)
- miejsce głodu Afryka (kumulacja czynników),

2. Ponieważ to dzięki Nilowi Egipt wogule funkcjonuje. Jest nazywany jego darem do powstał dzięki niemu , jest od niego uzależniony.

4.
Jest to najlepiej rozwinięty kraj w Afryce, poniewaz posiada najwyższy PKB na tym kontynencie (wzrost PKB około 5,2% rocznie) Gospodarka opiera się na znacznych zasobach naturalnych.

Posiada żyzne gleby i klimat sprzyjający rozwojowi rolnictwa.
Główne uprawy: trzcina cukrowa Pozostałe produkty rolne to: wołowina, drób, wełna i produkty mleczne.
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-15T20:43:23+01:00
1. Uprawia sie proso, sorgo, kukurydza, ryz maniok, bataty, owoce, kakaowiec. Afryka jest kontynentem rolniczym.

2. Losy państwa i życie każdego z Egipcjan spoczywały w rękach bogów. Namacalnym znakiem przychylnej obecności bóstw były coroczne wylewy Nilu. Społeczność egipska zamieszkiwała małe osady, najpopularniejsze były domy zbudowane z suszonej na słońcu cegły mułowej. Nil obfitujący w wiele gatunków ryb dostarczał taniej żywności. Egipcjanie zjadali duże ilości mięsa i dziczyzny. Najpopularniejszym napojem było piwo i wino. Owoce w jadłospisie to figi, daktyle i winogrona. Z warzyw popularne były m.in. soczewica, cebula czosnek, sałata. Rośliny te rosły dzięki wylewom Nilu.

3.Budzet panstwa jest bowiem zasilany oplatami, ktore wnosza statki przeplywajace przez Kanal Sueski. Najwieksze dochody przynosza temu panstwu eksploatacja oraz eksport ropy naftowej i gazu ziemnego.

4.Sukcesy gospodarcze RPA zawdziecza wystepowaniu na jej terytorium licznych surowcow mieralnych. RPA nalezy do najwiekszych na swiecie producentow zlota, diamentow, platyny, chromu, wegla kamiennego oraz manganu.mam nadzeje ze wszystko dobrze napisalam ;))
1 5 1