Odpowiedzi

2009-11-15T20:35:00+01:00
Znam przykład zawierzenia sie bogu z biblii. W nowym testamencie podczas aktu ukrzyzowania obok jezusa wisialo dwoch zloczyncow. I jeden z nich zawierzyl sie wlasnie bogu. Zrobil to pod wplywem przykładu jezusa ktory wierzyl bardzo mocno mimo iz byl nieslusznie skazany. Łotr uwierzył, a jezus obiecal mu ze w zamian za to jeszcze w tym samym dniu znajdzie sie w raju.
45 4 45
2009-11-15T20:43:58+01:00
Przykłady zawierzenia Bogu to np. :
* Święta siotra Faustyna
* Hiob


Zawierzenie Bogu jest wszystkim. Bóg również daje wszystko temu, który się Mu powierza: daje mu Siebie. Oddając Bogu troskę o dobre imię wobec drogich waszemu sercu, byśmy przez święte życie mogli zasłużyć na Bożą obronę. Potem idźiemy dalej spokojnie przez życie.Nawet gdy wszyscy przeciwko się obrócą. Bóg sam usprawiedliwi Nas w oczach tych którzy go Miłują i sprawi, że zatryumfuje prawda. Hiob jest na to najlepszym przykładem. Mimi tego, iż Bóg wystawił Hioba na próbę on nadal był Mu wierny mimo wszystko. Chciaż wszyscy się odwrócili on był z Nim i za nic nie obwiniała Boga. Myśle, że to dobry przykład na oddanie się całkowicie Bogu.
22 3 22
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-15T20:45:06+01:00
Osobami, które bezgranicznie poddały się woli Boga byli:

-Hiobb- jego wiara była tak silna, że ufał Bogu nawet gdy ten pozbawił go majątku, rodziny i zdrowia. Dopiero dręczony trądem zaczął wątpić w swoją wiarę. Bóg za jego oddanie wynagrodził go sowicie.

-Abraham- wierzył tak gorliwie, że nie zawahał się złożyć syna w ofierze.

-Noe- wierzył i wypełniał Boską wolę, choć nic nie wskazywało na powódź. Stał się pośmiewiskiem i ofiarą drwin, ale wiara pozwoliła mu przezwyciężyć strach i ocaliła jego rodzinę.

-Mojżesz- wybawił naród. Wiara dodawała mu otuchy i dzięki temu wykonał swoją misję.

-Jezus- myślę, że to najsilniejszy przykład wiary. Pokornie wypełnił swoje zadanie ufając swemu Ojcu bezgranicznie. Nawet gdy przyszło mu umrzeć za grzechy świata.

-Judasz- Najbardziej kontrowersyjny Apostoł. Wykonał swoje zadanie powierzone przez Boga, ale nie wytrzymał presji wiary i popełnił samobójstwo
67 4 67