Odpowiedzi

2009-11-15T21:15:23+01:00
Chorwacja jest krajem w którym kwitnie naturyzm. Często zastanawiamy się nad zjawiskiem naturyzmu, postanowiłem tę sprawę przemyśleć… Naturyzm lub Nudyzm – to wspólne chodzenie, opalanie się nago w specjalnie wydzielonych miejscach. Naturyzm ma na celu zbliżenie się do życia bliższego naturze. Naturyzm oznacza pewien pozytywny stosunek do siebie samego. Naturyzm uczy zwalczyć kompleksy i niepotrebny wstyd. Naturyzm uczy pozytywnego stosunku do samego siebie. Naturyzm łączy człowieka z
naturą, z przyrodą. Często mówi się, że naturyzm i nudyzm to nie to samo. Uskutecznianie, czy praktykowanie zbiorowej, wspólnej nagości w miejscach specjalnie wyznaczonych do tego celu przynosi zamierzone efekty. Naturyzm i nudyzm różnią się , naturyści wyznają pewną filozofię, nagość dla naturystów to tylko środek do celu. Nudyzm to tylko brak ubrania, nagość bez ideologii. Nudyzm jest płytszy od naturyzmu. nudyści to ludzie poprostu lubiący się rozbierać, sam nudyzm może być uważany za rodzaj zboczenia. Naturyzm to nudyzm plus otoczka ideologiczna. naturyści to ludzie nie tylko lubiący wolny czas spędzać nago, naturyści i naturyzm to coś znacznie głębszego. W naturyźmie chodzi przede wszystkim o bliski kontakt z naturą, brak stroju to pomoc w zespoleniu się z naturą. Na pytanie natura czy kultura odpowiedź naturysty będzie oczywista. Naturyzm uznaje odzież za formę narzuconą przez kulturę, za coś co nie jest naturalne, a naturalność stanowi tu wartość samą w sobie. Naturyzm i – można powiedzieć – “wyznający” go naturyści nie negują uczucia wstydu jako bezzasadnego. Nudyzm to nie zwyczajna nagość, to pewna forma spędzania wolnego czasu, nudyści przebywają tylko w pecjalnych miejscach. Specjalne plaże nudystów są pewną kryjówką przed wstydem, jednak żaden naturysta nie będzie chodził nago do pracy czy do szkoły. Naturyzm polega na umiejętności oddzielenia od siebie stref w których można łączyć się z naturą a tych które należą do strefy kultury i nagość będzie w nich wartościowana negatywnie. Co jeszcze istotne to to, że naturyści uprawiają nudyzm przy takich czynnościach przy których ubranie przeszkadza. Nudyści zdejmują ubranie na plaży, czy uprawiajając tzw. aktywny naturyzm. Naturyści w Chorwacji uprawiają szereg sportów nago – od jeździectwa do gry w bingo. Naturyzm i Nudyzm to stanowczo nie to samo, a Naturyści i Nudyści to tylko czasem ci sami ludzie.

Sozopol jest jednym z najstarszych miast na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego. Wczasy w Bułgarii. Pierwsza wzmianka o Sozopolu pochodzi sprzed epoki brązu. Badania w okolicach Sozopola wykazały pozostałości dawnych mieszkań, porcelanowych garnków, kamieni i narzędzi wykonanych z kości, pochodzących z tamtej epoki. Bułgaria. Wiele kotwic z drugiego i trzeciego tysiąclecia przed naszą erą zostały odkryte w sozopolskiej zatoce, co jest dowodem na to, że w czasach starożytnych pływano statkami wodnymi. Wakacje w Bułgarii.
Tereny dzisiejszego miasta zostały skolonizowane przez Milezjan, którzy nadali miastu nazwę Antheia, ale już wkrótce nazwa została zmieniona na Apollonia. Bułgaria. Apollonia zasłynęła z tego, że znajdował się w niej olbrzymi posąg Apollina i Calamis, który został przeniesiony przez Lukullusa do Rzymu. Apollonia była znana także jako Apollonia Pontica (tzn. Apollonia na Morzu Czarnym, starożytne Pontus Euxinus) oraz Apollonia Magna co znaczy Wielka Apollonia. Złote Piaski, Bułgaria.Sozopol ustanowił swój handel i morskie centrum w następnych stuleciach. Rozpoczął współpracę polityczną i handlową z miastami Starożytnej Grecji – Milet, Ateny, Korynt, Heraklea oraz z wyspami – Rodos, Chios, Lesbos itp. Wakacje w Bułgarii. Wpływ handlu na terytorium Tracji był podstawą traktatu z władzami Królestwa Odryskiego w V wieku przed naszą erą. Wczasy w Bułgarii.Symbol miasta – kotwica, znajduje się na wszystkich monetach z Apollonii z VI wieku p.n.e. – Wakacje w Bułgarii. jest to dowód na znaczenie handlu. Bogate miasto wkrótce stało się ważnym kurortem. Wówczas miasto nosiło nazwę Apollonia Magna. Bułgaria.Sozopol został wcześnie miastem chrześcijańskim. Pierwszy biskup z Sozopołu pojawił się w 431 roku naszej ery. Wakacje w Bułgarii. Najbardziej znani biskupi z Sozopołu to: Athanasius (431), Piotr (680), Euthymius (787) oraz Ignatius (869) – wszyscy z kościoła katolickiego, Theodosius (1357), Joannicius (1524), Philotheus (1564) oraz Joasaph (1721) – wszyscy z kościoła prawosławnego. Złote Piaski...

;]

2 1 2
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-11-15T22:20:41+01:00
Od wieków rozwijała się tu cywilizacja, przecinały się liczne szlaki handlowe. Obecnie zdarzają się tam konflikty zbrojne (na szczęście coraz rzadsze), gdyż Albańczycy, Serbowie, Chorwaci, Bułgarzy, Ormianie, Macedończycy, Turcy czy Żydzi szukają tam swojego miejsca na Ziemi. Ci, którzy już je odnaleźli (jak np. Grecy) starają się przyciągnąć do siebie rzesze turystów. Urlopowiczom naprawdę nie potrzeba wiele: greckie miasteczka przycupnęły nad brzegiem morza, zaś skaliste wybrzeże i ciepła w sezonie letnim woda stanowią istotny magnez przyciągający podróżnych. Podobnymi atrakcjami mogą się poszczycić Chorwaci. Ich dodatkowym atutem jest kilka parków narodowych z zachowaną typową fauna i florą dla tego regionu. Na szczególną uwagę zasługuje Park Narodowy Jezior Plitwickich, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Co w nim takiego wyjątkowego? Otóż 16 malowniczych, turkusowo czystych jezior ukrytych jest między białymi, wapiennymi skałami porośniętymi lasem. Co więcej jeziorka te łączą 92 wodospady i liczne rzeki. Nic więc dziwnego, że turyści bardzo chętnie tu wypoczywają.