Przetłumacz na jezyk angielski!! Jezeli to bedzie tlumaczenie z tlanslatora bede to uznawala jako spam.

Ja zwykle wstaje o godzinie 6. Jest to bardzo wczesna pora ale przyzwyczaiłam się. Gdy już wstanę szybko ścielę swoje łóżko i sprawdzam czy w moim pokoju jest czystko. Następnie idę do łazienki, myję ręce, twarz i zęby,a następnie ubieram się. Potem idę do kuchni zjeść śniadanie. Zazwyczaj zjadam kanapki z szynką i herbatę, ale gdy mam mało czasy to p prostu robię sobię płatki z mlekiem. Okolo godziny 7.25. konczę jeść śniadanie. Ubieram kurtkę i buty i razem z moimi przyjaciółkami idę do szkoly. W szkole spędzam zwykle 7 godzin. O godzinie 16 jestem już w domu. Kiedy wracam ze szkoły szybko kładę na ziemie plecak i idę jeść obiad. Potem do godziny 18 odrabiam lekcje. Kiedy juz skoncze uczyc sie mam czas na rozrywke. Zwykle ogladam telewizje lub gram na komputerze. Od czasu do czasu wychodzę również z przyjaciółmi.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-15T21:19:36+01:00
I usually wake up at 6 o'clock. It's an early hour but I got used. Then I make my bed and check if my room is clean. Next I go to the bathroom, I wash my hands, face and teeth and get dressed. After that, I go to the kitchen to eat breakfast. I usually eat sandwiches with ham and drink tea, but if I have a little time, I make cornflakes. At 7:25 I finish eating breakfast. I wear my jacket and shoes and I go to school with my friends together. In school I spend about 7 hours. At 16 o'clock I'm already at home. I quickly take my rucksack off and I go to eat dinner. Then till 18 o'clock I make my homeworks. When I finish it, I have time to relax. I usually watch TV or play computer games. I also sometimes go out with my friends.Proszę bardzo :)
1 5 1
2009-11-15T21:20:40+01:00
I usually gets up at hour 6. It is very much early time but I got used. When I will already get up quickly I am making my bed for the night and I am checking whether in my room he is purge. Next I am going to the bathroom, I am brushing hands, the face and teeth, and then I am getting dressed. Then I am going into the kitchen to eat my breakfast. I am usually eating ham sandwiches and the tea, but when I have time little it is p straight I am doing sobię petals with the milk. Okolo of the 7.25 hour. konczę to eat the breakfast. I am dressing the jacket and shoes and with my friends I am going to szkoly. At school I usually spend 7 hours. At hour 16 I am already at home. When I am coming back from the school quickly I am putting the rucksack on land and I am going to have dinner. Then up to hour 18 I am doing my homework. When juz skoncze uczyc sie I have time on rozrywke. Usually ogladam television or the gram on a computer. From time to time I am also leaving with friends. nie wiem czy to dobrze tylko nie spamuj please :) a i sorki ale niektóre niewiedzialam jak napisać :(