Odpowiedzi

2009-11-16T13:47:48+01:00
Każdemu dziecku powinno kojarzyć się z zabawą,radością, słodyczami i przyjemnościami. Często prosimy czy wręcz wymuszamy na rodzicach zabawki i inne zbędne rzeczy, tylko po to,aby je mieć. Nie doceniamy otrzymywanych prezentów, pomocy czytroski innych – babć, dziadków, cioć i rodziców. Chcemy wszystko i tonajczęściej natychmiast.Bohaterka powieści „Tajemniczy ogród” – panienka z dobregodomu, bardzo kapryśna i rozpieszczona – miała wszystko, czegopragnęła. Cioteczny brat Mary – Colin, który osamotniony po śmiercimamy i odtrącony przez ojca, a wychowywany przez służących, jakMary, w miarę dorastania stawał się egoistą i szantażystą. Wymuszałwszystko płaczem i uciekał w chorobę. Dzięki pomocy przyjaciół –biednego, ale szczęśliwego rodzeństwa, Mary i Colin dowiedzieli się coznaczy ciepło rodzinne, miłość, przyjaźń, zaufanie. Stali się wrażliwi,potrafili dostrzegać cierpienie innych i po prostuLiteratura obfituje w historie o dzieciach, których życie jesttrudne, smutne i pełne trosk.
Nie wszystkie dzieci mają szczęśliwe dzieciństwo. StatystykiUNICEF podają, że 13% dzieci w Polsce żyje w ubóstwie. Nie mająszans na dobre wykształcenie. Ich rodziców nie stać na zakup ubrań ipodstawowej żywności, nie mówiąc o słodyczach, których my mamy pod dostatkiem. UNICEF informuje, że główną przyczyną jestbezrobocie.W Polsce istnieje wiele organizacji działających na rzecz dzieci:Polska Akcja Humanitarna dożywia dwa miliony dzieci, Caritas Polskazajmuje się dożywianiem dzieci, organizowaniem wypoczynku,przyjmuje w domach zakonnych dzieci biedne np. z Afryki.
Istnieje wiele organizacji pozarządowych, fundacji i zrzeszeń,które chcą odmienić los biednych dzieci. Media przedstawiają inawołują do udzielania pomocynajmłodszym. Pamiętajmy o tym, bo myrównież możemy pomagać np. wysyłając sms do jednej z fundacjiwymienianej w telewizji
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-16T14:04:41+01:00
Nie wszystkie dzieci mają szczęśliwe dzieciństwo.

Dziecinstwo jeden z okresow rozwojowych w zyciu czlowieka. Według S. Baleya dzieciństwo to okres od ukończenia pierwszego roku życia do około 13 lat. Dzieciństwo zazwyczaj kojarzy się z radością, szczęściem, zabawą, jednak nie zawsze tak musi ono wyglądać. Okres ten może być również najgorszy w całym życiu człowieka i mieć bezpośredni wpływ na jego dalsze życie
Po pierwsze: Dziecko moze urodzić się w rodzinie patologicznej. (tzn. w rodzinie z problemami [m.in.] takimi: alkocholizm, narkotyki, przestępstwo,pedofilstwo, agresja, zaniedbań opiekuńczych, obniżone aspiracje życiowe, frustracje i apatia.) Gdy dziecko się wychowuje w takiej rodzinie najczęściej jest nieszczęśliwe, zawiedzione, smutne. Po pewnym czasie próbuje naśladować to co widzi na codzień. Zaczyna brać narkotyki, pić alkochol itd. Patologia to największy problem na świecie. Jedynym sposobem, by dziecko nie wychowywało sie w takiej rodzinie jest zabranie od rodziców do Pogotowia Opiekuńczego, bądź Domu Dziecka.
Po drugie: Gdy dziecko wychowuje sie bez rodziców (bądź rodzica). Jest wiele powodów: śmierć najbliższych, rozwód, (wymienione już wyżej zabranie dzieci) itd. Dziecko chodząc do szkoły, przedszkola przebywa z rówieśnikami, którzy przeważnie opowiadaja o swoich rodzicach (bądź na lekcjach np. wiersze o mamie, tacie). Dziecko czuje sie wtedy skrepowane, nie wie co ma powiedziec. Czuje sie inne od rowiesnikow. Bez rodzicow bardzo trudno jest sie ''normalnie'' wychowywac.
Po trzecie: Niepełnosprawność. Dziecko wychowywujące sie np. ''na wózku'' widzi kolegów/koleżanki chodzące, biegające po nogach. A on sam nie może. Jest mu przykro, smutno, zazdrosci kolegom. Jednak nie tylko on sam widzi w tym ''problem'' rowiesnicy widzac takie dziecko niepelnosprawne przewaznie sie śmieją, wytykają palcami. Jest to dla nich COŚ, a nie KTOŚ.
Po czwarte: (wymienione już wyżej) Alkochol, papierosy i narkotyki. Jest to najbardziej ''popularny'' sposob rozrywki wśród teraźniejszej młodzieży. Coraz czesciej nastolatek (dziecko) sięga po używki. Przyczyny tego są różne: ''spodobanie'' sie kolegom, naśladowanie (rówieśników, rodzeństwo, rodziców, ludzi otaczających nas).
Dzieciństwo, okres najlepszy w naszym źyciu... Dobre określenie, ale trzeba tego chcieć. Starać się.

Mam nadzieje ze o to chodzi. Nie jest najlepsze, ale sama musze sie isc uczyc (to tak na szybko)
8 4 8
2009-11-16T14:32:36+01:00
Dziecinstwo zazwyczaj powinno kojarzyc sie z usmiechem, ktory nigdy nie schodzil z buzi, zabawa, ktora prowadzila do rozwijania wyobrazni, miloscia bez ktorej nie moglismy czuc sie bezpiecznie i beztroska, z ktora zycie wydawalo sie latwe i proste. Wiekszosc nas pewnie wlasnie tak je wspomina, tylko czy potrafimy zdac sobie sprawe ze tego nie doceniamy a inni oddaliby za to wiele? Dlaczego? Bo bardzo zadko zdarza sie ze maja jakikolwiek wplyw na swoje zycie. Uzaleznieni od swoich opiekunow, przybieraja taki tok zycia jaki oni im narzuca. Nie zawsze jest on kolorowy. Ojciec uzalezniony od alkoholu, matka poswiecona karierze zawodowej nie zwracaja uwagi na problemy ktore dotykaja ich dziecko. Twierdza ze to blahe, bo przeciez czym moze martwic sie np 6 latek. To tylko zludzenia. Smutek i zamkniecie w sobie prowadzi do osamotnienia i ograniczenia kontaktow z rowiesnikami, teraz jak i w przyszlosci. Wielu dzieciom w takiej syulacji, dziecinstwo kojarzy sie rowniez z awanturami, a nawet przemoca w domu, czyli istnym pieklem. Sa tez przypadki kiedy wszystkie szczescia psuje sytulacja materialna rodziny. Towarzyszy glod, brak cieplych ubran co ciagnie za soba choroby i roznego rodzaju ubostwo. Czy tak powinno wygladac dziecinstwo?
Na szczescie sa ludzie ktorzy swoim dobytkiem pomagaja tym ktorzy tego potrzebuja, dlatego zaapelujmy o wieksze wsparcie.Za jakiekolwiek bledy przepraszam.
22 4 22