Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-16T14:44:46+01:00
Gwara - terytorialna odmiana języka
folchrol - nie ma nic takiego
improwizacja -spontaniczne tworzenie bez przygotowania. W muzyce to sposób grania polegający na układaniu przez instrumentalistę lub wokalistę swojej partii podczas grania (np. na koncercie), przez co proces tworzenia utworu zbiega się w czasie z jego wykonaniem. Może polegać również na modyfikacjach wykonywanego tematu.
Oskar 'Kolberg'- właściwie Henryk Oskar Kolberg (ur. 22 lutego 1814 w Przysusze, zm. 3 czerwca 1890 w Krakowie) - polski etnograf, folklorysta i kompozytor.
2009-11-16T14:51:44+01:00
gwara -terytorialna odmiana języka, mowa ludności na określonym terytorium.

folchrol-improwizacja- spontaniczne tworzenie bez przygotowania.Może polegać również na modyfikacjach wykonywanego tematu.


Oskar Kolbert -W życiu dorosłym pracował jako prywatny nauczyciel muzyki, księgowy, urzędnik bankowy i dyrekcji Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Publikował hasła z dziedziny muzyki i muzykologii w Encyklopedii powszechnej Samuela Orgelbranda. Dzięki uzyskanemu za pośrednictwem Kasy Mianowskiego sfinansowaniu edycji przez Witolda Zglenickiego, opublikował pięciotomową pracę pt. Mazowsze. W 1875 został uhonorowany członkostwem Akademii Umiejętności