Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-16T15:03:47+01:00
Baobab– złożony z ośmiu gatunków rodzaj potężnych, długowiecznych drzew liściastych. Najbardziej znany jest baobab afrykański , który występuje w Afryce. Baobab jest nazywany drzewem rosnącym "do góry nogami", ze względu na gałęzie przypominające korzenie.
Baobab był przez jakiś czas domem dla głównych bohaterów ksiązki w Pustyni i w puszczy.
Baobab był tak wielki, ze przypominali wierze zamkową. Według Stasia piętnastu ludzi wziąwszy się za ręce nie objęłoby tego drzewa, który mógł pochodzić z czasów faraona.
Pień był w dolnej części pusty i spróchniały. Był tam otwór, przez który można łatwo się dostać do środka. Drugi otwór był mniejszy na wysokości pierwszego piętra.
By zamieszkać w Baobabie Staś zaproponował wrzucenie zapalonych gałązek do środka. Okazało się, ze drzewo miało już gospodarza, którym był wielki boa, oraz inne zwierzęta takie jak nietoperze. Potem razem z Kalim wsypali rozżarzone węgle, by pozbyć się owadów.
Baobab w środku był jak wielki pokój. Staś przedzielił całość za pomocą płócien z namiotu. Drzewo nie było spróchniałe do końca, wiec dzieci nie musiały bać się deszczu. Podnosząc korę, można było zrobić okapy.
Wnętrze Staś z Kalim wysypali piaskiem i wymościli mchem.
Na noc obkładali otwory cierniem, w ten sposób mieli zapewnione światło i byli bezpieczni.
Baobab został nazwany Krakowem.
2009-11-16T15:06:39+01:00
baobab
złożony z ośmiu gatunków rodzaj potężnych, długowiecznych drzew liściastych, znanych także pod nazwą "małpie drzewo chlebowe".Baobab jest nazywany drzewem rosnącym "do góry nogami", ze względu na gałęzie przypominające korzenie.Znane są z przechowywania wody w obrzmiałych pniach. Wszystkie występują na obszarach suchych. Baobaby zrzucają liście w czasie pory suchej. Niektóre okazy mogą mieć nawet kilka tysięcy lat, jednak ponieważ drewno baobabu nie wykazuje cyklicznych rocznych słojów, wiek tych drzew nie został zweryfikowany. Drzewa te należą do najbardziej długowiecznych roślin i ich nasiona są bardzo smaczne.Liście baobabu są jadalne, tak jak i nasiona, które można jeść na surowo lub po upieczeniu.Olej z nasion baobabu jest półpłynny, złotożółty i delikatnie pachnie. Prawie nie wysycha, co znacznie wydłuża czas przechowywania.bardzo proszę o najlepszą ocenkę:):):):P):):)