Jak zachowali się uczniowie oraz profesor pod wpływem recytacji "Reduty Ordona" ?. (Napisz w formie wypracowania, uwzględniając opis przeżyć i zachowań). ; **
I proszę o zrobienie tego ! Po prostu BŁAGAM WAS ! ;-*
Mam to PILNIE na jutro, więc proszę bardzo o zrobienie ;****
Daję za to dużo punktów i ma być to wypracowanie, a nie jedna linijka ! I proszę, nie piszcie żadnych głupot, tylko dlatego, żeby zarobić punkty !

Proszę ! ;************** <3

1

Odpowiedzi

2009-11-16T15:30:08+01:00
W moim wypracowaniu opiszę jedno z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w szkolnym życiu Marcina Borowicza - bohatera książki pt. "Syzyfowe prace"".
Owym wydarzeniem będzie recytacja przez ( imie i nazwisko ucznia , który recytował zapomniałam wiec sobie wpiszesz) "Reduty Ordona". Warto wspomnieć, że utwór ten - napisany przez Adama Mickiewicza był na liście książek zakazanych, ze względu na patriotyczną treść. Dlatego właśnie recytacja go była tak ważnym wydarzeniem. Lekcje języka polskiego były zwykle badzo nudne, a profesor uczący dzieci był zaszczuty przez rosyjskiego dyrektora szkoły i nie okazywał zbytnio przejawów patriotyzmu.
Kiedy uczeń (tu nazwisko) rozpoczął czytanie utworu, ów nauczyciel przestraszył się, że dyrektor usłyszy jego donośny głos i słowa kolejnych wersów. Bowiem za odczytanie "Reduty Ordona" (tu nazwisko nauczyciela) mógł stracić pracę, o którą w tamtych czasach i tak było bardzo ciężko. Niektórzy uczniowie, również ze strachu przed wydaleniem ze szkoły, nie chcieli aby czytał utwór.
Jednak (tu imie i nazwisko ucznia czytającego) przeczytał "Redutę Ordona" tak pięknie, akcentując i wymawiając dobitnie każde słowo, był tak przejmujący i oddany czytaniu, że w (nazwisko nauczyciela j.,polskiego) oraz pozostałych uczniach klasy obudziła się chociaż namiastka patriotyzmy i chęć wolności. Obudziła się w nich ponowna nienawiść do Rosji.
Odczytanie "Reduty Ordona" miało wpływ na uczniów tej klasy i na samego nauczyciela. Ukształtowało ono bowiem na nowo ich opinię, a także dodało odwagi i siły do sprzeciwienia się Rosjanom.
Szkoda, że i dziś niewielu jest takich jak (imie i nazwisko czytajcego redutę), którzy z odwagą chcą uświadamiać innych i sprzeciwiać się, nawet w sposób bardzo symboliczny ograniczeniu wolności osobistej ; wypowiedzi i narzucaniu własnych racji i poglądów.,mam nadzieje ze o to ci chodziło. Po przeczytaniu napisz do mnie czy o to ci chodziło. Sory że zapomniałam juz imion i nazwisk, ale czytałam to dosyć dawno ;P
ale pamietam, bo tez to omawialiśmy, mam nadziej ze w pracy nie ma błędów.
pozdrawiam i licze na odpowiedź :)
1 5 1