Odpowiedzi

2009-11-16T15:54:05+01:00
Na danym obrazie widać starca i dwóch innych męszczyzn któży pilnują bydła które jest prowadzone przez łąki.Jest wieczór sądząc po padającym słońcu.Na tym obrazie dużo się dzieje.Ten obraz kojarzy mi się z starością.
Bardzo podoba mi się ten obraz ponieważ pasuje do mojego charakteru.
2009-11-16T16:07:23+01:00
Na obrazie(wpisz autora i tytuł) przedstawione zostało bydło wraz z ludźmi, którzy je zaganiają. Na pierwszym planie widzimy dojrzałego mężczyzne ubranego w tradycyjny strój, który najprawdobodobniej nie jest zwykłym rolnikiem, a panem ziemi.W dalszej części obrazu można zauważyc sylwetki innych osób oraz krowy przez nich naganiane.
Obraz jest dynamiczny, ponieważ ukazany jest na nim ruch zarówno zwierząt jak i ludzi. Dynamika każdego dzieła sztuki niesamowicie działa na wyobraźnie odbiorcy, wiec może dlatego jest ona tak często stosowana.Dużą rolę odgrywa tutaj natura, a w ścisłosci pole, które zajmuje większą cześc obrazu.Przyroda uzmysławia nam przestrzeń danego dzieła i pozwala poczuje jego magię.Na tym obrazie mamy doczynienia z hiperbolizacją przestrzeni autor w bardzo dosadny sposób chciał pokazac odbiorcy jak wielk jest obszar, który maluje.
Całościowo obraz skomponowany jest w stylu wesołum, dającym ukojenie.Nie wystepuje tutaj kontrast co ułatwia skupienie sie na dziele.Kolory, którymi posłuzył sie malarz są ciepłe i wpełni oddaja radosny nastrój codziennego zycia tych ludzi.