Napisz krótką historyjkę z życia szkolnego [wymyśloną- ale realistyczną ;)] w 8-10 zdaniach z użyciem przynajmniej 5 frazeologizmów podanych poniżej:

mieć dwie lewe ręce (być niezdarnym), palić za sobą mosty (nie zostawiać sobie drogi odwrotnej), mieć czarne myśli (mieć złe myśli), mieć węża w kieszeni (być skąpym), chodząca encyklopedia (osoba bardzo inteligentna), odprawić z kwitkiem (odmówić komuś załatwienia jakieś sprawy), Pocałować klamkę (nie zostać wpuszczonym do danego miejsca), grać pierwsze skrzypce (być najważniejszym), idzie jak po maśle (idzie łatwo, szybko), pasuje jak pięść do nosa (coś nie pasuje wcale).


Pomóżcie bo nie mam pomysłów ;x
Z góry dzięki *;

2

Odpowiedzi

2009-11-16T16:43:38+01:00
U nas w szkole jest 1 chlopak ma 2 lewe rece mozna tak powiedzies.Czasami go ktos bije i ma wtedy czrne mysli.Raz kolezanka nie weszla do klasy pszed dzwonkiem i mogla pocalowac tylko klamke.Jest 1 chlopak gra 1 skszypce w klasie a nauka mu idzie jak po masle.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-16T16:45:21+01:00
W kasie od zawsze grałem pierwsze skrzypce i wszystko szło mi jak po maśle. Wszyscy mnie bardzo lubili,a zwłaszcza nauczyciele.
Od pewnego czasu wszystko się zmieniło. Do naszej klasy doszedł mowy chłopak,który we wszystkim bije mnie na kolana. Jest jak chodząca encyklopedia,a j anie wiedząc dlaczego mam dwie lewe ręce. Coraz częściej dopadają mnie jakieś czarne myśli. Nie mam pojęcia co z tym wszystkim zrobić.