W co,wg. ciebie powinien 'wyposażyć' każdego człowieka dom rodzinny ?Co jest ważniejsze-dobra materialne otrzymane od rodziców czy przekazany przez nich system wartości,wzory zachowań,uczucia?
Rozwiń temat w dowolnej formie.


Praca ma mieć około 1,5 strony:)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-16T16:58:14+01:00
Dom, to nie tylko cztery ściany, łóżko, biurko, telewizor, czy komputer. Nieważne jest ile takich sprzętów mamy w domu. Jakiej jakości jest tapeta, czy farba. Oraz czy podłoga pokryta jest parkietem bądź wykładziną.
Dla wielu z nas dom to tylko budynek. Jednak ci, którzy tak myślą są w błędzie. To właśnie on jest naszą pierwszą szkołą. Nieważne są dobra materialne oraz wystrój wnętrza. Najważniejsze jest ciepło rodzinne. Dom powienien być naszym azylem. Tutaj powinniśmy znaleźć zrozumienie. pomoc oraz wsparcie ze strony rodziny. Naprawdę nie są ważne pieniądze, które rodzice nam darują. Oczywiście, to ułatwia nam trochę życie. Jednak to nie na tym polega. Ważniejszy jest system przekazywania nam wartości przez rodziców. To wtedy będziemy umieli poradzić sobie we własnym, dorosłym życiu. Najcenniejsze są wartości człowieka, takie jak szczerość, szacunek, zaufanie, miłość, pomoc i zrozumienie. Bez tych cech człowiek nie będzie umiał załatwić swoich spraw, czy problemów. Wtedy dopiero doceni starania rodziców, którzy uczyli go, jak być dobrym człowiekiem. Jednak zaś gdy dzieci będą dostawały ciągle jakieś dobra materialne, to z czasem będą żadały więcej. Wpadną w złe towarzystwo i nałogi, bo będą posiadały duże sumy pieniędzy.
Podsumowując, moim zdaniem najważniejsze jest ciepło rodzinne. Nic nie jest w stanie zastąpić miłości i wartości, które dali nam rodzice.