Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-16T16:47:32+01:00
Groteska, jako zjawisko estetyczne, dotyczące wszystkich rodzajów sztuki oraz literatury: fantastyka posługująca się formami niezwykłymi i nierzadko niepokojącymi, wyolbrzymionymi, brzydkimi i karykaturalnymi.

Karykatura, gatunek artystyczny realizowany głównie w rysunku i grafice, przesadnie eksponujący ośmieszające i wyolbrzymione cechy postaci i grup społecznych. Spotykana już w egipskich papirusach i w greckim malarstwie wazowym, a w średniowieczu w ozdobach rękopisów iluminowanych.
2009-11-16T16:49:38+01:00
Groteska- pochodzi z wlos. wyraz. la grottesca, charakterystyczne dlaniej jest zlaczenie w jednym dziele np literatura, itp.

karykatura-przedstawienie danej postaci w sposob zabawny, poniekad zlosliwy. Jezeli czlowiek ma jakies niedoskonalosci to w karykaturze bardzo sie je podkresla, np. duzy nos,itp
2009-11-16T16:55:46+01:00
GROTESKA-kategoria estetyczna,charakteryzująca dzieła plastyczne,muzyczne,filmowe,teatralne i literackie które odznaczają się występowaniem fantastyki, upodobaniem do form dziwnych, wyolbrzymionych zdeformowanych, absurdalnością świata przedstawionego , wynikłą z lekceważenia zasad logiki i zdrowego rozsądku, pomieszaniem sprzecznych nastrojów, konwencji i stylów


KARYKATURA-ośmieszenie lub tylko żartobliwe wyolbrzymienie niektórych cech postaci lub przedmiotu, zjawiska czy wydarzenia; forma wyrazu popularna w sztukach plastycznych i literaturze.