Odpowiedzi

2009-11-17T21:41:13+01:00
Konserwatywno-Liberalna Partia Młodzieży

Doktryna: konserwatyzm w sferze obyczajowej - przywiązanie do tradycji, poszanowanie Kościoła; liberalizm w kwestii gospodarczej - wolny rynek, brak opieki socjalnej

Polityka gospodarcza: całkowicie wolny rynek, państwo nie wsadza nosa w sprawy gospodarki, rządzi się ona własnymi prawami. Żadnych ograniczeń. Prywatyzacja państwowych zakładów.

Polityka socjalna: Całkowita likwidacja opieki socjalnej, emerytur, zasiłków. Człowiek powinien być wolny, a jego wolność powinna przejawiać się w odpowiedzialności. Jeśli człowiek zarobi pieniądze, to jest z nich dumny, a pieniądze otrzymane za nic to najbardziej demoralizująca człowieka rzecz na świecie.

Polityka oświatowa: Prywatyzacja szkolnictwa, brak odgórnie ustalonych programów. Rodzice są odpowiedzialni za dziecko i sami decydują, kiedy i do jakiej szkoły je posłać.

Polityka kulturalna: Państwo nie ingeruje w sprawy kulturalne. Teatry powinny być sprywatyzowane i funkcjonować jako gałąź gospodarki zgodnie z zasadami wolnego rynku.

Służba zdrowia: Likwidacja służby zdrowia. Prywatyzacja szpitali i przychodni.

Oprócz tego KLMP zakłada obniżenie podatku VAT, zniesienie akcyzy, zniesienie podatku dochodowego i zastąpienie go podatkiem pogłównym.
~~~~
Mam nadzieję, że Ci się spodoba ;-)