Odpowiedzi

2009-11-16T18:07:44+01:00
DETOKSYKACJA JEST PROCESEM LIKWIDUJĄCYM PRZYCZYNY, KORZENIE CHOROBY, BUDUJĄCYM PODSTAWY ZDROWIA I WITALNOŚCI.

Metabolizm to słowo pochodzące od greckiego wyrazu metabole oznaczającego przemianę. Mianem metabolizmu określa się całość przemian biochemicznych związanych z funkcjonowaniem żywego organizmu. Substancje składowe organizmu nie powstają z analogicznych substancji pokarmowych i tak fragmenty spożytych białek mogą ulec przekształceniu w węglowodany, spożyte za węglowodany odkładają się w znacznej ilości w postaci tłuszczu. Ustrojową przemianę materii należy rozumieć jako zespół procesów chemicznych łączących się w jedną wielką, bardzo złożoną całość, istnieje bowiem powiązanie i wzajemna zależność torów przemiany węglowodanów, tłuszczy i białek. Mechanizmy regulujące ogólnoustrojową przemianę materii to: układ nerwowy, zespół enzymów, witamin i hormonów. Ten złożony i precyzyjny układ może ulegać różnym zaburzeniom prowadząc do wystąpienia określonych objawów i ujawnienia w ten sposób chorób metabolicznych. w wieku rozwojowym największe kliniczne znaczenie ze względu na częstość występowania mają wrodzone choroby metaboliczne i cukrzyca.

Magazynowanie-głównie magazynowane potrzebnych rzeczy

zapasowa-zapotrzebuje dane skladniki witaminy i tak dalej


1 5 1
2009-11-16T18:08:44+01:00
A) neutralizuje toksyny (np. alkohol i inne używki, a także niektóre leki) – głównie barbiturany ,wytwarza i magazynuje enzymy
b) aminokwasy metabolizuje w tłuszcze
c) węglowodany przekształca w łatwo przyswajalną dla organizmu glukozę, a jej nadmiar w glikogen lub w tłuszcze (które magazynuje)
D) produkuje i magazynuje niektóre białka surowicy krwi (np. albuminę
2 5 2
2009-11-16T22:41:05+01:00
A)detoksykacyjna - oczyszcza organizm np przekształcając alkohol w nieszkodliwe dla nas zwiazki i dlatego ludzie którzy spozywaja alkohol w nadmiarze maja uszkodzona watrobe czesto, bo nie moze sobie z nadmiarem poradzic i sie psuje.
b)metaboliczna - metabolizuje produkty przemiany materii
c)zapasowa - gromadzi substancje zapasowe np tłuszcze
c)magazynująca - magazynuje substancje odzywcze i potrzebne nam pierwiastki np zelazo
1 3 1