Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-11-16T18:09:30+01:00
Istnieje zależność między cywilizacją a sztuką. Można skonstruować modele sztuki odpowiadające różnym fazom cywilizacji. Nie istnieje pełna synchronizacja między cywilizacją a sztuką. Spontaniczny rozwój cywilizacji jest procesem ciągłym. Kanony, które wytwarza cywilizacja, starają się uruchomić proces. Jeżeli zmiany, jakie zachodzą w cywilizacji są dostatecznie wolne, kanony zachowują swą ważność przez okres dostatecznie długi.
Niestabilność układu złożonego z rzeczywistości i odpowiadających jej reguł, występuje tylko w początku powstawania nowej cywilizacji, w okresie, kiedy nie zostały wytworzone nowe kanony - i w okresie schyłku cywilizacji, kiedy nowej rzeczywistości przestają odpowiadać dawne kanony.


Niewiem czy o to ci chodzi
2009-11-16T18:18:16+01:00
sztuka musi opierać się na regułach ponieważ dzięki niej możemy skonstruować modele sztuki odpowiadające różnym fazom cywilizacji. musi być konstrukcja sztuki. ponieważ gdyby nie było reguł to nie byłoby sztuki.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-16T18:19:16+01:00
Jak najbardziej nie musi !

argumenty:
*sztuka wydobywa się z naszego wnętrza nad którym nikt nie panuje i którego nie można okiełznać
*sztukę przelewamy na papier, komponujemy lub wyśpiewujemy - tylko i wyłącznie od nas zależy jak to zrobimy, gdzie, w jakim celu, kiedy, dlaczego i czy w ogóle to zrobimy
*my jesteśmy sztuką i nikt nie ma prawa nas w niej ograniczać i nakładać żadnych reguł i rozkazów
*twórczość i okazanie jej jest naszym prawem, a nie obowiązkiem, które jest określone i opisane np. w konstytucji


:)