Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-16T18:30:18+01:00
Zastanawiając się się nad podanym stwierdzeniem, że człowiek jest kowalem własnego losu doszedłem do wniosku, że niezbyt się z nim zgadzam. W mojej krótkiej pracy chciałbym podać kilka argumentów na podstawie "Edypa", które poprą to stwierdzenie.
Edyp był człowiekiem, który miał z góry zaplanowane życie, ale chciał je przeżyć po swojemu. Już jako małe dziecko został skazany na śmierć, gdyż jego rodzice dowiedzieli się od wyroczni delfickiej, że w przyszłości zabije on własnego ojca. Ze strachu kazali słudze porzucić go w górach. On jednak przeżył, dorósł i dowiedział się o straszliwej przepowiedni. Aby nie doszło do realizacji tego postanowił opuścić ludzi, którzy go wychowywali i których uważał za swoich rodziców. Nie znając całkowitej prawdy o sobie zabił przygodnego człowieka. Z biegiem czasu dowiedział się, że właśnie wtedy wypełnił przepowiednię delficką.
Edyp jest absolutnym przykładem, na to, że to los jest naszym kowalem. My natomiast nie możemy nic uczynić, aby zmienić to co jest nam z góry przypisane. Kiedyś jednak była wyrocznia delficka, a dzisiaj tą wyrocznią jest nasze serce i to ono jest naszym drogowskazem.
4 5 4