Zad.1. Czy posągi bogów greckich wzniecają uczucia pobożności ?
Jakiż wiec cel stawiali sobie artyści, twórcy tych rzeźb?
Zad.2. Jak Homer tłumaczy przyczyny nieszczęść nawiedzających ludzi ? Zastanów sie, jaki cel ma takie tłumaczenie?
Zad.3.Porównaj budowle greckie z budowlami starożytnego wschodu? Co znajdziesz w nich wspólnego? A czym sie różnią ? Co podziwiasz w piramidach egipskich ? A co w świątyniach Akropolu ?
Zad.4 Zbierz wiadomości o obyczajach Grekow. (20zdan)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-16T18:37:31+01:00
Zad1,
Swoimi rozmiarami .. to w jaki sposób zostawili przedstawiani , bogate ozdoby świadczyło o tym ze są to bogowie.
Zad2.
Nieszczęścia były najczęściej przedstawiane jako Gniew bogów , i to że to ich była taka wola. Ludzie nie mogli się im przeciwstawić, więc byli im poddani i godzi się na nieszczęścia, to ich zmuszało do tego by nie popełniać żadnych błędów i oddawać większy hołd Bogom.
Zad3.
Budowle Jeśli chodzi o Chiny wschodu były budowane z Drewna najczęściej Wielki Mur Chiński był zbudowany z Kamienia, Greckie z Marmuru .Greckie wyróżniały się kolumnami i płaskorzeźbami , Wschodnie dach wygięty ku górze gdzie nie gdzie kolumny co było podobne do Greckich budowli. Budowle Perskie były podobne do Greckich , Indyjskie były z bardzo ozdobne i w kształcie stożka .
Zad4.
W Egipskich piramidach podziwiam monumentalność , rozmiary i to jak ta ludność musiała być zorganizowana by wybudować taką piramidę jaką jest Cheopsa w Gizie.Kunszt architektów to jak właśnie jest zbudowana piramida . Świątynie Akropolu o nich można mówić godzinami nikt nie doścignie Greków , należy powiać to jak rozmieszczone są kolumny niektóre większe , grubsze , mniejsze jest to kunszt optyki ponieważ kiedy się patrzy na Partenon wydaję się lekki (jedna kolumna waży 8 ton) i równy lecz gdy się przyjrzysz z bliska prawda wychodzi na jaw coś cudownego .