Odpowiedzi

2009-11-16T18:41:46+01:00
Witaj !
Witaj ! dawno się niewidzieliśmy przyjacielu więc postanowiłem napisac do Ciebie . Od naszego ostatniego spotkania wiele się zmnieniło . Ożeniłem sie i mam dwóch zdrowych synów . Żona zajmuje się już ponad rok sama naszą posiadłością a ja tęsknię bardzo no rodziny. Ostatnio udało mojemu oddziałowi stłumic powstanie , było bardzo ciężko zgineło 30 hoplitów . Za miesiąc wracam na jakis czas do domu . A co u Ciebie ? Masz już żonę i dzieci ? Odpisz czekam.
Pozdrawiam.


Spartakus
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-16T18:47:06+01:00
Drogi Dionizosie! 23.11.732(jak co to było p.n.e.!)Sparta

W Sparcie mieszkam już pięć lat,wiesz jest wiele zalet ale również wiele wad.Myślę,że jednak by ci się tu spodobało!
Najpierw opowiem Ci o wadach polis.Jedną z głównych wad byli euforowie,bardzo mieszali w życiu ludzi,mogli pozbawić władzy nawet Króla!Wychowanie jest tu bardzo surowe,nie tylko psychiczne ale również i fizyczne...Wladze chcą być przygotowani na wojny.Ludzie poniżają dzieci i zmuszają je do prac fizycznych.
To takie główne wady Sparty.
Teraz powiem o tych lepszych cechach,czyli zaletach. Jest ich troszkę mniej.Jest to forma sprzeczna ,ponieważ dobra dyscyplina dobrze działa na wychowanie bo występuje podporządkowanie.Wyższe społeczeństwo zwracało uwagę na kondycje ciała-sport.Jest to naród bardzo religijny.To również najważniejsze zalety .
Odpisz w wolnym czasie.
Pozdrawiam
PiotrLiczę na najlepsze!
Pozdro ;]