Odpowiedzi

2009-05-10T17:51:03+02:00
Bardzo wiele osób, zwłaszcza młodych, zadaje sobie te pytanie. W szkole dzieci i młodzież poznają przynajmniej dwa języki. Niestety większość uczniów uznaje to, zresztą jak większość lekcji, za coś niepotrzebnego. Uważają, że nie przyda im się to w przyszłym, dorosłym życiu. Według mnie w dzisiejszym świecie trudno poradzić sobie bez znajomości języków obcych, co postaram się udowodnić w poniższej pracy.
Pierwszym, bardzo ważnym argumentem jest sprawa zatrudnienia. Obecnie w Polsce, w większości zawodów, pracodawca wymaga od pracownika znajomości przynajmniej jednego języka obcego. W XXI wieku jest to bardzo ważny warunek.
Ten argument dotyczy także pracy za granicą. Na dzień dzisiejszy coraz więcej osób wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu większych zarobków i ciekawszej pracy. Bez znajomości języków byłoby to niemożliwe.
Warto również zauważyć, że znajomość języków obcych ułatwia nam podróżowanie po innych krajach. Możemy z łatwością porozmawiać z ludźmi tam mieszkającymi, zrobić zakupy, spytać o drogę, ale przede wszystkim poznać ich kulturę i obyczaje.
Ważną sprawą jest także to, że wiele książek i filmów poznajemy dzięki ich polskim wersjom lub tłumaczeniom, które nie są w stanie oddać prawdziwej jakości tych dzieł. Dzięki znajomości języków obcych możemy je poznać i zrozumieć w oryginalnych wersjach.
Z całą pewnością chcielibyśmy też zrozumieć słowa piosenek śpiewanych w obcym języku, najczęściej angielskim, który jest uniwersalnym językiem na całym świecie. Warto go umieć także, żeby zrozumieć strony internetowe, sens gier i programów komputerowych, powszechnie tworzonych w tym języku.
Z powyższych argumentów jasno wynika, że języki obce odgrywają dużą role w życiu codziennym człowieka i bardzo je ułatwiają. Uważam, że ich znajomość jest podstawą do tworzenia więzi z innymi narodami. Dlatego właśnie warto się ich uczyć.
3 3 3