Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-16T20:59:23+01:00
(przedmowa)
Musimy pamiętać, że w wojnach perskich, królom perskim nie zależało na zniszczeniu kultury, religii, ustroju państw podbitych, tylko chcieli przejąć władze na zasadzie pokazania się ze strony takiej, że władca absolutny, jakim jest król Persji jest dobrym władcą. W jego państwie każdy wyznaje swoich bogów, płaci dalej te same podatki, żyje tak samo jak przed "okupacją", jednak jedynym obowiązkiem jaki na nim leży jest bezwzględne posłuszeństwo "Wielkiemu Imperatorowi", władcy absolutnemu, najważniejszemu człowiekowi w kraju.

(raport dla władcy Persji o Grekach)
-Grecy są ludźmi odważnymi, nie czującymi nad sobą żadnej zwierzchniej władzy, wystarczy ostudzić ich zapał, pokazać, że są zwycięzcami, popadną w samouwielbienie, które ich zgubi.
-Są ludźmi mocno związanymi ze swoją kulturą, wystarczy zniszczyć ich kulturę, nie będą mieli co wspominać, złamią się pod naporem.
-Działają bardzo emocjonalnie, bez rozbudowanej strategi
-Nie są zjednani, sami ze sobą prowadzą wojny "domowe"
-są dumni i pyszni
-uważają siebie (swoje miasto) za najlepsze, sądzą, że sami poradzą sobie z całą armią perską.
(podsumowanie)
ogólnie ciężko jest sporządzić jakikolwiek raport dla władcy Persji świadczący o słabościach Greków, skoro i tak "wojny Perskie", o których mowa w zadaniu, zakończyły się sukcesem Grecji "zjednoczonej".
*Drogi czytelniku, uwagi podawane w podpunktach "przedmowa" i "podsumowanie" nie musisz pisać nauczycielowi, napisałem je tylko po to abyś zrozumiał o co chodziło w wojnach Perskich.
Jak moja odpowiedź Ci pomoże, przyznaj mi NAJLEPSZA ODPOWIEDŹ :) Pozdrawiam.