Odpowiedzi

  • Cam0
  • Początkujący
2009-11-16T20:12:37+01:00
Dorobek naszych przodków jest niezwykle ważny dla dzisiejszego społeczeństwa. Nasi praojcowie pracowali, walczyli z nieprzyjaciółmi i to pozostawiło po sobie ślady w historii.
Moim zdaniem warto poznać dorobek naszych przodków.
Rozpocznę od tego, że dorobek naszych przodków pomaga współczesnym ludziom w poznaniu kultury, nauki, obyczajów, wierzeń ludzi wcześniejszych epok.
Drugim argumentem jest to, że przekazują nam różne wartości ważne w życiu człowieka. Przykładem tego są fraszki Jana Kochanowskiego. Fraszka "Na zdrowie" mówi o zdrowiu, które jest bardzo ważne, fraszka "Na lipę" przedstawia piękno natury, zaś "Na dom w Czarnolesie" pokazuje wiarę w Boga i umiłowanie do rodzinnego domu.
Po trzecie, dorobek naszych przodków pozwala nam poznać język, jakim posługiwali się nasi przodkowie. Niewątpliwie "Krzyżacy" Henryka Sienkiewicz są tego dowodem. Autor tej powieści tworzył w czasach, kiedy funkcjonował język archaiczny, trudny do zrozumienia dla ludzi żyjących w dzisiejszych czasach.
Niewątpliwie dorobek naszych przodków pokazuje wiedzę o historii, języku i wartościach uniwersalnych, z których możemy czerpać wiedzę.
Jestem przekonana, iż argumenty te potwierdzają tezę, że warto poznać dorobek naszych przodków.

Napisałam Ci rozprawkę z przykładami z literatury, możesz się na tym wzorować.
12 3 12