Odpowiedzi

2009-11-16T20:18:12+01:00
Moim zdaniem sformułowanie:"Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem" pokazuje ludzkie pragnienie posiadania kogoś bliskiego.
Gdy człowiek dobiera sobie przyjaciół często nie dostrzega piękna ich charakteru. Zwraca uwagę na wygląd i pieniądze. Nie zdaje sobie sprawy, że rani innych swoim zachowaniem. Przez takie postępowanie odpycha prawdziwe uczucie i w skutek tego nigdy nie będzie szczęśliwy.
Mały Książę jest przykładem wytrwałości w dążeniu do spełnienia swoich marzeń. On właśnie poszukiwał osoby, dla której byłby całym światem. Chciał znaleźć prawdziwego przyjaciela. Czuł potrzebę bycia odpowiedzialnym za kogoś, chciał opiekować się i kochać innych. Był w stanie poświęcać się, wybaczać i być dobrym.
Przykładem wielkiej sympatii jest przyjaźń między Różą, a Małym Księciem. Kwiat stał się dla niego bardzo ważny, bo nigdy przedtem nie widział takiej rośliny i dlatego pokochał swoją Różę, mimo wielu jej wad.
Niektórzy ludzie mogą nie wiedzieć nawet o twoim istnieniu, a inny może niewyobrażać sobie życia bez ciebie. Każdy człowiek na ziemi ma choć jedną osobę, która zawsze będzie pamiętać miłe chwile spędzone razem, radości i smutki, sukcesy i klęski


Też to maiałam do wyjaśnienia.. xd
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-16T20:18:35+01:00
W całym świecie będe niedoceniana i zwykła.a dkla kogoś będe całym światem czyli wszystkim np. dziewczynom czy coś w tym stylu tylko tak mogę pomóc tylko nie spamuj ani nic błagam jeżeli jest żle to o tym napisz mi jak zła to przepraszam
1 5 1
2009-11-16T20:29:07+01:00
Cytat ten mówi o tym, iż każdy człowiek jest tak naprawdę nikim biorąc pod uwagę resztę świata, na którym żyją przecież miliardy ludzi. Jednak mimo to, że na przykład Jasio z Polski dla innego chłopca z Brazylii lub dla kierowcy tramwaju nic nie znaczy, to jest on ukochanym synkiem swoich rodziców, którzy kochają go ponad wszystko. Natomiast kiedy Jasio dorośnie i zakocha się, jego wybranka będzie jego oczkiem w głowie, nie będzie mógł już bez niej żyć. Stanie się całym jego światem, tak jak Jasio wcześniej dla swoich rodziców.
1 5 1