Odpowiedzi

2009-11-16T20:35:35+01:00
Zmierzch

Siedemnastoletnia Isabella Swan przeprowadza się ze słonecznego Phoenix doponurego miasteczka Forks w deszczowym stanie Waszyngton, aby zamieszkać wrazze swoim ojcem, komendantem miejscowej policji, Charliem. Decyduje się na to,ponieważ jej matka Renee po raz drugi wyszła za mąż i chciałaby móc podróżowaćze swoim nowym mężem Philem. Mimo iż w Phoenix Bella nigdy nie miała zbyt wieluprzyjaciół ani zbytniego powodzenia, w Forks przykuwa uwagę większości uczniówi szybko zaprzyjaźnia się z niektórymi.

Kiedy Bella siada przy tajemniczym, zabójczo przystojnym Edwardzie Culleniena lekcji biologii, chłopak wydaje się być na nią wściekły, a w jego oczachBella dostrzega zaskakująco dużo wrogości i nienawiści. Po lekcjach Bellaponownie spotyka go przypadkowo w sekretariacie. Edward chce zmienić swój planzajęć tak, by jej unikać.

Jakiś czas później Edward ratuje Belli życie na parkingu przed szkołą, znadludzką prędkością wbiegając między nią a rozpędzony samochód. Bella zaczynapodejrzewać, że Edward nie jest zwyczajnym człowiekiem. Z kolei stosunekEdwarda do Belli widocznie zmienia się, Edward przestaje być wobec niej takwrogi. Na wycieczce ze znajomym na plażę Nr. 1 w La Push Isabellaspotyka przyjaciela z dzieciństwa - Jacoba Blacka i dowiaduje się, że wedługmiejscowych podań Edward i jego rodzina (ojciec, matka oraz czwórka przybranegorodzeństwa) to wampiry. Później dowiaduje się również, że on i jego rodzina niepiją ludzkiej, tylko zwierzęcą krew. Dziewczyna zdaje sobie sprawę z tego, żejest w Cullenie zakochana na zabój, jednak nie jest pewna co chłopak czuje doniej. Staje się to jasne dopiero po tym, jak Edward ratuje Bellę w Port Angelesprzed grupką mężczyzn. Edward przyznaje Belli, że jest ona dla niego inna niżreszta ludzi, ponieważ jej woń dla niego jest stokroć bardziej kusząca imocniejsza niż zwykły ludzki zapach, i musi się przy niej jeszcze bardziejkontrolować, by jej nie zabić. Poza tym Edward nie jest w stanie czytać jejmyśli (który to dar posiada). Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie przybyły dookolic Forks wampir James, który dla sportu decyduje się zapolować na Bellę.Cullenowie postanawiają chronić dziewczynę rozdzielając ją z Edwardem i wywożącjak najdalej od domu. Swan ukrywa się w hotelu przy lotnisku w Phoenix. Niespodziewaniejednak dzwoni do niej James i oznajmia, iż porwał jej matkę i trzyma ją wstarym studiu baletowym. Bella, nie chcąc by coś się stało Renee, wymyka się Jasperowii Alice i biegnie do tropiciela. Edward i reszta jego rodziny, dzięki darowiprzewidywania Alice, cudem ratują Bellę od śmierci. Kiedy zauważają, że Jameszdążył ugryźć dziewczynę, Carlisle poleca synowi wyssać jad. Początkowo Edwardnie jest pewien, czy będzie w stanie się pohamować, by samemu nie zabićukochanej, jednak udaje mu się powstrzymać. Po powrocie do Forks Bella zEdwardem wybierają się na bal absolwentów. Wtedy to Bella oznajmia mu, żechciałaby zostać wampirem, jednak Edward odmawia pomocy.
jesli bys chciał to przeczytałam wszystkie to ci moge napisac do wszystkiego;)
i polecam sie na przyszłosc;)
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-16T20:36:15+01:00
Księżyc w Nowiu

W swoje 18 urodziny, Bella rozcina sobie palec podczas rozpakowywania prezentów w domu Cullenów, a Jasper próbuje ją zaatakować. Edward i jego rodzina opuszczają Forks. Wampir uważa bowiem, że naraża ją na zbyt wielkie niebezpieczeństwo. Edward mówi dziewczynie, że już jej nie kocha i nie potrzebuje. Isabella zapada w głęboką depresję na cztery miesiące, po jego odejściu. Zaprzyjaźnia się z Jacobem Blackiem, zaczyna spędzać więcej czasu w rezerwacie La Push. W wyobraźni słyszy głos Edwarda, kiedy jest w niebezpieczeństwie, zaczyna więc świadomie sie narażać. Po tym jak Indianin bliżej poznaje Bellę, zakochuje się w niej, jednak ona wciąż darzy Edwarda uczuciem. Jacob nagle zaczyna chorować i zmienia się, nie chce widzieć się z przyjaciółką. Wkrótce okazuje się, że legendy, które jej opowiadał są prawdziwe. Stał się wilkołakiem - największym wrogiem wampirów. Chroni Bellę przed Victorią, która nade wszystko pragnie zemsty po śmierci Jamesa. Wielkie zamieszanie rozpoczyna się, kiedy Alice - siostra Edwarda - widzi w swojej wizji Bellę, skaczącą z klifu, Edward przekonany jest, że jego ukochana nie żyje. Wtedy to nie widząc sensu w swojej dalszej egzystencji, decyduje się wyjechać do Volterry we Włoszech i sprowokować Volturi, by go zabili. W samą porę Alice i Bella powstrzymują go przed wyjściem na słońce i ujawnieniem swojej prawdziwej tożsamości. Żeby nie zabić wampirów i Isabelli, Volturi stawiają warunek, że w najbliższym czasie Edward musi zamienić swoją ukochaną w jedną z nich, co chłopak chce jak najbardziej odwlec w czasie. Po powrocie do Forks, Jacob Black nie chce dalej utrzymywać kontaktów z Bellą, a Edward obiecuje, że już nigdy nie zostawi ukochanej, chyba, że sama będzie tego chciała.
1 5 1
2009-11-16T21:01:07+01:00
Zmierzch Księżyc w Nowiu

Zbliżają się osiemnaste urodziny Belli. Z tej okazji Alice i Edward Cullen postanawiają urządzić jej przyjęcie. W czasie odpakowywania prezentów Bella przecina sobie skórę, po której od razu spływa krew. Jasper, który jako ostatni przeszedł na 'wegetariańską' dietę, nie mogąc się opamiętać rzuca się na nią. Na szczęście Edward reaguje błyskawicznie i odciąga go wraz z innymi, wyprowadzając z domu. Edward i reszta jego rodziny nie chcąc by taka sytuacja się powtórzyła postanawiają wyprowadzić się z Forks.Nie chcąc kolejny raz narażać Belli na niebezpieczeństwo Edward postanawia skłamać, mówiąc ukochanej, że jej już nie kocha. Sądzi, iż w ten sposób dziewczyna prędzej pogodzi się z odejściem jego i jego rodziny. Jednak nastolatka zapada w głęboką depresję na wiele, wiele tygodni. Kiedy w końcu wybudza się ze stanu otępienia postanawia zaprzyjaźnić się bliżej z kolegą z dzieciństwa - Jacobem Blackiem.

Bella i Jacob spędzają ze sobą coraz więcej i więcej czasu. Bella odkrywa, że wraz ze wzrostem adrenaliny, dostaje halucynacji i słyszy głos Edwarda. Zaczyna więc igrać z losem, robiąc coraz to bardziej ekstremalne rzeczy, do których zalicza się między innymi jazda motorem, tylko po to by usłyszeć jego głos. W międzyczasie Jacob odkrywa, że jest wilkołakiem. Chce utrzymać to w tajemnicy przed Bellą, co mu się jednak nie udaje. Kolejnym szalonym pomysłem Belli jest skok z klifu. Nie zamierza ona jednak popełnić samobójstwa, chodzi jej jedynie o zabawę i jeszcze jedną szansę na usłyszenie głosu swego ukochanego. Kiedy porywa ją prąd i wydaje się,że nie ma już nadziei, Jacobowi udaje się w ostatniej chwili ją uratować.

W tym samym czasie Alice, wampirza siostra Edwarda ma wizję przyszłości: Bellę skaczącą z klifu. Ponieważ nie może widzieć wilkołaków w swoich wizjach, nie widzi, że Jacob uratował Bellę, dlatego też myśli iż jej przyjaciółka nie żyje. Postanawia przyjechać do Forks by wesprzeć Charliego w trudnych chwilach. Gdy jednak dostrzega Bellę, wie już, że jej wizja była niekompletna. Bella cieszy się z odwiedzin Alice. Spędzają razem każdą chwilę. Jednak wspomnienie o Edwardzie boli. W tym czasie Edward dzwoni do domu Belli, ale tak się składa,że Jacob odbiera słuchawkę, informując go, że Charlie jest na pogrzebie. Cullen jest przekonany, że to właśnie o Bellę chodzi. Tymczasem Charlie jest na pogrzebie swojego przyjaciela, Harrego. Nie mogąc się pogodzić ze śmiercią ukochanej Edward postanawia wyjechać do Włoch i sprowokować Volturi, wampirzą królewską rodzinę, by pozbawili go życia.

Bella i Alice wyruszają za nim, i powstrzymują go. Edward długo nie może uwierzyć, że jego ukochana żyje. Przed opuszczeniem Włoch, Volturi oznajmiają, że Bella, jako, że zna ich sekrety musi umrzeć lub zostać przemieniona w jedną z nich. Alice zapewnia, że przemiana nastąpi wkrótce. Po powrocie do Forks, Edward mówi Isabelli, że opuścił ją nie dlatego, że jej nie kocha ale dlatego iż chciał ją chronić. Dziewczyna przebacza mu. Oboje są bardzo szczęśliwi. Książka kończy się głosowaniem Cullenów w kwestii przemiany Belli w wampira. Alice, Emmet, Jasper i Esme są za przemianą, Edward i Rosalie przeciw. Spór rozstrzyga decydujący głos Carlisle'a. Bella już wkrótce ma zostać wampirem.