Odpowiedzi

2009-11-16T21:39:00+01:00
Akta spraw karnych mogą być wydawane na potrzeby procesów cywilnych jedynie na wniosek sądu, który taki proces prowadzi - takie wytyczne wydał Prokurator Krajowy Edward Zalewski wszystkim jednostkom prokuratury. Poinformowała o tym w poniedziałek PAP rzeczniczka prokuratury Katarzyna Szeska.

Szef SLD Grzegorz Napieralski uważa, że to co rządowi Donalda Tuska udało się zrobić w kraju - udało się dzięki SLD. Jak wyjaśnił Napieralski, chodzi m.in. o reformę szkolnictwa i wymiaru sprawiedliwości.
Wszystko, co dobre, co udało się rządowi Donalda Tuska, to dzięki SLD. Niestety jest ich niewiele, ale jednak udało się - podkreślił Napieralski. Jako przykład podał ustawę, dzięki której 6-latki poszły do szkół, a także rozdział funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości.

Rząd PO-PSL powinien wykazać więcej śmiałości w realizacji zadań, a mniejszy nacisk kłaść na sprawy wizerunkowe - uważa szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak.
W poniedziałek mijają dwa lata od powołania przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego rządu PO-PSL, na którego czele stanął Donald Tusk.

PO podsumuje dwa lata swoich rządów, organizując, głównie na wsiach, spotkania informacyjne o swoich dokonaniach. - Będzie to największa akcja "spotkaniowa" w Polsce - zapowiedział w Białymstoku lider podlaskiej PO, poseł Robert Tyszkiewicz, który jest krajowym koordynatorem akcji.
Wiceszef PO Waldy Dzikowski - który w ramach spotkań w poniedziałek odwiedzi miejscowość Radolina pod Koninem - powiedział, że każdy z posłów, senatorów i europosłów Platformy, odbędzie przynajmniej trzy spotkania z mieszkańcami. Jak dodał, podobne spotkania PO organizowała już w miastach i miasteczkach powiatowych. -Teraz czas na mniejsze miejscowości - podkreślił.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-16T23:16:59+01:00
POLSKA:
NFZ sprawdzi Lekarza, który leczył pacjenta z H1N1.Niewykluczone, że zielonogórski oddział NFZ skontroluje leczenie podjęte przez lekarza z godzowskiej przychodni, do której trafil 27-letni ksiądz z wirusem świńskiej grypy.
SWIAT:
Palenie Zabronione nawet we własnym mieszkaniu:
Coraz więcej włascicieli blokow wieloapartamentowych w USA zabrania lokatorom palenia w mieszkaniach
KUJAWSKO-POMORSKIE:
W Wypadku samochodowym, do którego doszło w Chrzanowie w nocy z 12 na 13 listopada zginął Michał Gajownik.Utalentowany kajakarz, dwukrotny mistrz świata,uczestnik olimpiady w Sydney.
1 5 1