Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-16T20:40:05+01:00
Moim zdaniem najpiękniejszą rzeczą na świecie są diamenty.minerał z gromady pierwiastków rodzimych. = "niepokonany, niezniszczalny" i nawiązuje do wyjątkowej twardości tego minerału. Jest najtwardszą znaną substancją z występujących w przyrodzie. * Dobra przewodność cieplna: 2000W/(m*K) wynikającą z efektywnego przewodnictwa fononowego
* Jest izolatorem, z wyjątkiem diamentu niebieskiego, który jest półprzewodnikiem
* Jest trudno topliwy i odporny na działanie kwasów i zasad
* Może zawierać wrostki innych minerałów

Tworzy zazwyczaj niewielkie kryształy przyjmujące postać ośmiościanu, rzadziej sześcianu. Duża część kryształów ma zaokrąglone kształty oraz wykazuje zbliźniaczenia. W przyrodzie stanowi jedną z pięciu, obok grafitu, fulerenów, nanopianki i nanorurek, odmian alotropowych węgla.
Jest kruchy (rozpryskuje się pod wpływem uderzenia), przezroczysty; zwykle zawiera śladowe ilości azotu, glinu, boru, manganu, krzemu, magnezu, chromu.
Są w nim spotykane różne wrostki mineralne reprezentowane przez: oliwin, granat, pirop, pirotyn, ilmenit, rutyl, grafit, diopsyd, spinel oraz wcześniej wykrystalizowane diamenty. Rodzaj tych inkluzji pozwala na precyzyjne określenie miejsca pochodzenia danego kamienia. Minerał bardzo rzadki.

Ze względu na cechy zewnętrzne wyróżnia się kilka typów diamentów:

* bort – występuje w postaci nieregularnych zrostów ziarnistych, drobnokrystalicznych skupień,
* ballas – promieniste skupienia kryształów diamentu,
* Lonsdaleit – polimorficzna odmiana diamentu o dużej gęstości atomowej,
* Karbonado – zwany też czarnym diamentem, występuje w postaci drobnoziarnistych, porowatych skupień zabarwionych na czarno, szaro lub ciemnozielono, o różnej wielkości (aż do wielkości jaja), przypominające z wyglądu koks – spotykane przede wszystkim w Brazylii.

Diamenty naturalne monokrystaliczne klasyfikuje się na cztery grupy:

* Typ Ia – Stanowi 98% całkowitego wydobycia. Zawiera znaczne ilości azotu (około 1%) stanowiącego zanieczyszczenie. Silnie absorbują ultrafiolet, są optycznie przezroczyste dla fal o długości ponad 320 nm, przewodnictwo cieplne 900 W/(m·K), rezystywność elektryczna >1016Ω cm
* Typ Ib – Stanowi 1% całkowitego wydobycia. Zawiera do 0,2% azotu równomiernie rozproszonego w objętości kryształu. Własności optyczne, cieplne i elektryczne jak typ Ia. Do tej grupy należą prawie wszystkie diamenty syntetyczne.
* Typ IIa – Prawe nie zawiera azotu. Rzadko występuje w przyrodzie. Przewodnictwo cieplne 2600 W/(m*K), rezystywność elektryczna >1016Ω cm
* Typ IIb – Zawiera domieszkę boru. Błękitna barwa, rezystywność elektryczna >10-1000 Ω cm, są półprzewodnikami typu p
2009-11-16T20:45:36+01:00
Każdy człowiek na temat najpiękniejszej rzeczy ma inne zdanie. Dla materialistów są to rzeczy przyziemne, które można dotknąć, kupić. Inni ludzie - pesymiści uważają że w życiu nie ma nic dobrego, miłego a co dopiero najpiękniejszego. Dla mnie najpiękniejszą rzeczą jest miłość matki do dziecka. Wiele razy w życiu a nawet w telewizji widzimy sceny często tragiczne, które mimo wszystko wzruszają nas, powodują że wymawiamy słowa takie jak; cudowne wspaniałe czy brak słów. Widząc szczęśliwych rodziców często brakuje nam tego szczęścia ponieważ nasza natura wie że właśnie to jest dobre i piękne.Prawdziwa miłość, nie taka z książek czy filmów, prawdziwa taka jaką może darzyć tylko matka swoje dziecko jest naprawdę cudem i nie każde kobieta jest zdolna do takiej miłości względem drugiej osoby jak miłość matczyna. Dla mnie to jest najpiękniejszą rzeczą na świecie.