Odpowiedzi

2009-11-16T21:55:12+01:00
Najbardziej pod względem uczuciowym i wartościowym cenię sobię Biblię jako ogromne dzieło literackie autorów natchnionych. Stary Testament powstał przed naszą erą i opowiadał o zapowiedzi Objawienia i przyjścia na świat Mesjasza, natomias Nowy Testament został utworzny po przyjściu na świat Pana Jezusa.

Biblia okazuje nam życie człowieka, prostego człowieka, który jest Zbawicielem i Synem Bożym. Jezus, bo tak ma na imię Mejsasz, został zrodzony z dziewicy o imieniu Maryja i Ducha Świętego. My - jako ludzie - możemy się porównać do Chrystusa, ponieważ stawiał on czoła tym samym wyzwanią co my, a czasem jeszcze gorszym.

Jezus nosił wiele imion np. Uzdrowiciel, bądź jak sam mawiał: "Ja jestem drogą, prawdą i życiem". Imiona, przydomki, jakie zostały mu nadane, mają bardzo wiele wspólnego z tym co zrobił. Przypowieści biblijne mówią nam, że gdy przyszedł ślepy do Jezusa, ten go uzdrowił mocą swojego ojca.

Biblia to nie jest zwykła księga, książka, którą tak sobie możemy postawić koło innych na półce. Jest ona elementem wierzania kościoła rzymskokatolickiego i podstawą do wiary w Boga.

W Ewangeliach, które są w Nowym Testamencie, możemy znaleźć wilu ludzi takich jak my sami, napotykamy na te same problemy, trapiące nas pytania egzystencjalne. Biblia jest bowiem księgą, która powstała dla człowieka, przez człowieka i dla człowieka pozostanie.

Jeżli szukamy rozwiązań na problemy to właśnie w Biblii wiele rozwiązań znajdziemy.
3 1 3