Odpowiedzi

2009-11-16T22:12:52+01:00
Każdy jako chrześcijanin powinien w niedzielę uczestniczyć we mszy świętej. Myślę, że to ważne dla każdego z nas, aby przeżywać to świadomie, gdyż pozostając bez wiedzy uczestnictwo jest bez sensu. Należy zastanowić się nad tym co przeszkadza nam w świadomym uczestnictwie we mszy świętej.
Często słuchając kazania ksiądz krótko mówiąc "plecie bzdury", wtedy nie chce nam się go słuchać, uciekamy myślami gdzieś daleko. Przecież kapłan swoją mową powinien zaciekawić wiernych, jeśli kazanie jest nudne nic z niego nie wyniesiemy. Mowa księdza musi być dosadna, krótko mówiąc powienien pokazywać co robimy źle i jak się poprawić. Nie rzadkością jest, iż kapłani używają słów, nie znanych nam, bez wyjaśnienia ich. Jeśli jest to ważne słowo w zdaniu to wiedza wyniesiona nie będzie pełna. Swiadome uczestniczenie we mszy świętej może utrudniać to, iż wiara wielu ludzi jest pusta. Nie wiedzą dlaczego chodzą do kościoła, lub chodzą z musu. Według mnie nie powinni oni chodzić w ogóle, bo co im to daje?
16 2 16
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-16T22:34:38+01:00
'Napisz, co ci utrudnia świadome uczestniczenie we Mszy Świętej '

to, co utrudnia nam świadome uczestniczenie we mszy świętej, to ludzie, którzy chodzą do kościoła na siłę, są do tego zmuszeni.. tacy ludzie nie uważają, nie słuchają kazania, nie śpiewają razem z ludźmi.. Ci ludzie po prostu nie uważają.. nie obchodzi ich co się dzieje, ciągle się śmieją, wygłupiają, czasami nawet lekceważą kościół żując gumę w ciągu mszy św. Tacy ludzie nie powinni się pokazywać w kościele ! To nie miejsce zabaw i wygłupów ! Kościół - to wspólnota ludzi wierzących - więc po co chodzić, skoro się nie wierzy w Boga, w przeszłość, w przypowieści biblijne ?

czasami przyczyną świadomego uczestniczenia we Mszy Świętej jest 'przynudzający' , lub bardzo surowy kapłan.. dzieci na przykład takich ludzi od razu odrzucają, nie chcą chodzić do kościola z tego powodu..

_______
mam nadzieje, że pomogłam . ;))
43 3 43