Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-17T08:06:39+01:00
Wiemy dobrze, że temperatura ciała musi być utrzymana na poziomie 36,6°C. Odchylenia od tej wartości są sygnałem choroby. Nie wszyscy jednak wiedzą, że tak samo krew musi utrzymać odpowiednie pH (tzn. stopień zakwaszenia), które powinno wynosić dokładnie 7,365. Najdrobniejsze odchylenia mogą prowadzić do różnego rodzaju chorób i objawów chorobowych.
PasekPowyższy rysunek przedstawia zakresy pH krwi. Oczywiście powinno się ono mieścić w przedziale neutralnym, kiedy dochodzi do kwasicy albo zasadowicy występują poważne zaburzenia czynności organizmu, a gdy stan taki trwa długo albo zaburzenia się powiększają może dochodzić do śmierci komórek, a nawet organizmu jako całość. Stan taki wymaga odpowiedniego postępowania. Ciężkie zaburzenia pH powinny być leczone przez wyspecjalizowane ośrodki medyczne. Z reguły mamy jednak do czynienia z zaburzeniami łagodnymi, które nie wymagają zastosowania skomplikowanym metod terapeutycznych tylko korekcji diety i stosowania określonych preparatów. Bardzo ważne jest aby zdiagnozować przyczyny zakwaszenia organizmu, które może być efektem:
1. Nadwagi i braku ćwiczeń fizycznych.
2. Spożywania nadmiernej ilości białek zwierzęcych, węglowodanów, tłuszczu i cukru.
3. Niedostatecznej ilości produktów alkalizujących w diecie (np. owoce, warzywa).
4. Uzależnień od: alkoholu, nikotyny, kofeiny.
5. Nadmiernej fermentacji jelitowej spowodowanej niewłaściwą dietą.
6. Stosowania kuracji odchudzających.
7. Przyjmowania zbyt małej ilości płynów.
8. Stresu i szybkiego tempa życia.
9. Skutków ubocznych niektórych leków.
10. Nadmiernego wysiłku lub niewłaściwego treningu fizycznego.
11. Uszkodzenia komórek spowodowanego niedoborem tlenu.
12. Zaburzeń procesów wydzielania kwasów.
13. Zatrucia (np. metalami ciężkimi).
14. Chorób zakaźnych przebiegających z gorączką.
15. Upośledzenia funkcji nerek.
16. Chorób przemiany materii, takich jak cukrzyca i wiele innych.


W wyniku wymienionych wyżej procesów dochodzi do zakwaszenia organizmu, które musi być zlikwidowane przez naturalne mechanizmy regulacyjne. Jeżeli do tego nie dojdzie obserwujemy zaburzenia pracy poszczególnych kom orek i całych układów narządowych poczynając od układu krążenia i kończąc na układzie nerwowym.
1 5 1