Opis przeżyć węwnętrznych Skawińskiego bohatera ksiązki "Latarnik" H.Sienkiewicza, od momentu dostania posady do momentu dalszej tułaczki
wykorzystaj takie wyrazy jak:
-spokój
-samotność
-monotonia
-niezwykła radość
-wzrószenie
-podekscytowanie
-radości
-patriotyzm
MINIMUM JEDNA STRONA A4

2

Odpowiedzi

2009-11-17T10:40:59+01:00
W noweli "Latarnik" H. Sienkiewicza, Skawiński ma bardzo zmienne uczucia.
Skawiński dostał wymarzoną pracę dla siebie. Czuł radość i ulgę, ponieważ w nowej pracy znajdowała się cząstka jego ojczyzny. Latarnia stała się dla niego nowym domem i pracą. Był spokojny gdyż nie musiał martwić się o jutro-ustabilizował się.
Kiedy staruszek dostał polskie książki, zatęsknił za swoją ukochaną ojczyzną. Wszystkie wspomnienia odżyły. Nie krył wzruszenia i szczęścia. Rzucił się na ziemię z głośnym krzykiem.
Podczas opuszczania Aspinwall biedak bardzo cierpiał. Wiedział, że traci stabilizację i poczucie bezpieczeństwa. Obawiał się o swoją przyszłość. Wiedział, że na nowo zacznie się jego tułaczka, ale książka, którą dostał dodawała mu sił i otuchy.

Mam nadzieje, że się przyda....
37 1 37
2009-11-17T11:21:43+01:00
W noweli 'Latarnik " H.Sienkiewicza ,Skawinski ma bardzo zmienne uczucia.Skawinski dostal wymarzona prace dla siebie, czul radosc i ulge,poniewaz w nowej pracy znajdowala sie czastka jego ojczyzny.Kiedy staruszek dostal polskie ksiazki zatesknij za swoja ukochana pjczyzna.Podczas opuszczenia Aspinwall biedak bardzo cierpiał.Wiedzial ze traci stabilizacje i poczucie bezpieczenstwa.
14 1 14