Odpowiedzi

2009-11-17T13:24:19+01:00
Drodzy rówieśnicy!
w moim liście chciałabym poruszyć problem przemocy w szkole.
Z ostatnich danych statystycznych wnika,iż coraz więcej dzieci ze szkół podstawych i gimnazji zostaje poDDANYCH RZEMOCY.wYMUSZANIE PIENIĘDZY TO JEDEN Z PROBLEMÓ ,KTÓRY PROWADZI DO BÓJEK.
DRODZY KOLEDZY APELUJE DO WAS NIE ZNEJCAJCIE SIĘ NAD INNYMI!
2009-11-17T13:26:57+01:00
Drodzy rówieśnicy
Proszę o dokładne zapoznanie się z tym listem. Pomoże wam on w walce z grypą żołądkową.
Grypa żołądkowa to choroba za którą odpowiedzialne są wirusy. Wywołują one stan zapalny żołądka. Choroba ta jest niebezpieczna szczególnie dla dzieci (rocznie umiera w jej wyniku kilka tysięcy dzieci!), dlatego nie należy bagatelizować jej objawów i w razie konieczności bezzwłocznie udać się do lekarza lub szpitala.
Jak można się zarazić?
Zarazić się można drogą oddechową i pokarmową.
Objawy
Grypie żołądkowej zazwyczaj towarzyszą:
• gorączką;
• bóle brzucha;
• wymioty;
• biegunka;
• ogólne zmęczenie.
Czas trwania choroby waha się od 1 do nawet 9 dni. Jednak najczęściej są to 2-4 dni, po których dolegliwości całkowicie ustępują.
Co jeść i pić
Pij wodę niegazowaną, słabą herbatę (np. z mięty). Unikaj mleka, soków, kawy. Pamiętaj by pić dużo i często, aby nie dopuścić do odwodnienia! W miarę ustępujących objawów można wprowadzić rozcieńczone z wodą soki owocowe.
Do jedzenia na początek (tzn. gdy ustąpią wymioty) można przygotować kleik, niezbyt tłusty rosół, a w miarę poprawy stanu zdrowia wprowadzić startą marchewkę, gotowane ziemniaki, ryż, gotowane mięso drobiowe.

1 1 1