Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-17T14:10:39+01:00
Moją ulubiona ksiazka to "Zmierzch. Jest to książka dla młodzieży o miłości wampira do nastolatki, autorstwa Stephenie Meyer, która została wydana w Polsce 1 stycznia 2007 roku. Jest to pierwsza część serii o tym samym tytule.
Siedemnastoletnia Isabella Swan przeprowadza się ze słonecznego Phoenix do ponurego miasteczka Forks w deszczowym stanie Waszyngton, aby zamieszkać wraz ze swoim ojcem, komendantem miejscowej policji, Charliem. Decyduje się na to, ponieważ jej matka Renée po raz drugi wyszła za mąż i chciałaby móc podróżować ze swoim nowym mężem Philem. Mimo iż w Phoenix Bella nigdy nie miała zbyt wielu przyjaciół ani zbytniego powodzenia, w Forks przykuwa uwagę większości uczniów i szybko zaprzyjaźnia się z niektórymi.

Kiedy Bella siada przy tajemniczym, zabójczo przystojnym Edwardzie Cullenie na lekcji biologii, chłopak wydaje się być na nią wściekły, a w jego oczach dziewczyna dostrzega zaskakująco dużo wrogości i nienawiści. Po lekcjach Bella spotyka go przypadkowo w sekretariacie. Edward chce zmienić swój plan zajęć tak, by jej unikać.

Kilka dni potem Edward pojawia się w szkole. Jego oczy mają wtedy cudowny odcień miodu. Bella pyta go, czy nosi szkła kontaktowe, ale on stanowczo zaprzecza. Bella nie wie co o tym myśleć.

Następnego ranka Edward ratuje Belli życie na parkingu przed szkołą, z nadludzką prędkością wbiegając między nią a rozpędzony samochód. Bella zaczyna podejrzewać, że Edward nie jest zwyczajnym człowiekiem. Z kolei stosunek Edwarda do Belli widocznie zmienia się, Edward przestaje być wobec niej tak wrogi. bNa wycieczce ze znajomym na plażę Nr 1 w La Push Isabella spotyka przyjaciela z dzieciństwa – Jacoba Blacka i dowiaduje się, że według miejscowych podań Edward i jego rodzina (przybrani rodzice oraz czwórka przybranego rodzeństwa) to wampiry. Później dowiaduje się również, że on i jego rodzina nie piją ludzkiej, tylko zwierzęcą krew.Bella zakochuje się w Edwardzie, jednak jego uczucia pozostają dla niej niewiadomą, Dopiero po incydencie w Port Angeles dochodzi do rozmowy między nimi, podczas której Edward przyznaje, że Bella jest dla niego niezwykła, po części w uwagi na swój niezwykle apetyczny zapach, a po części dlatego że Cullen nie jest w stanie czytać jej myśli, tak jak to robi z innymi ludźmi. Do Forks przybywa wampir James, który dla sportu decyduje się zapolować na Bellę. Cullenowie postanawiają chronić dziewczynę rozdzielając ją z Edwardem i wywożąc jak najdalej od domu. Swan ukrywa się w hotelu przy lotnisku w Phoenix. Niespodziewanie jednak dzwoni do niej James i oznajmia, iż porwał jej matkę i trzyma ją w starym studiu baletowym. Bella, nie chcąc by coś się stało Renée, wymyka się Jasperowi i Alice i biegnie do tropiciela. Cullenowie ratują pobitą i pokąsaną Bellę jednak udaje mu się powstrzymać. Po powrocie do Forks Bella z Edwardem wybierają się na bal absolwentów. Wtedy to Bella oznajmia mu, że chciałaby zostać wampirem, jednak Edward odmawia przemiany.

10 5 10
2009-11-17T14:27:49+01:00
Moją ulubioną książką jaką kiedykolwiek czytałem jest "Alicja w krainie czarów".Rzecz w tym,że nonsens w "Alicji z Krainy Czarów" nie jest niemądry.Bez wątpienia mozemy określic go jako trochę dziwaczny.Jednakże nie wydaje się on bezsensowny.Pisarz używa logiki,lecz jest to raczej logika nocnego snu niż logika światła dziennego.Oto powód,dla którego nie tylko dzieci,ale również ich rodzice lubią czytac tę powieśc.Lubię tę książkę,iż napisano ją po to ,by uczyc czytelnika jak byc dobrym,jak i po to by zabrac dziecko do świata wyobraźni.
6 2 6