Odpowiedzi

2009-11-17T14:27:53+01:00
-porwanie, zniewolenie kogoś - złamanie praw wolności
-pobicie, morderstwo- złamanie prawa nietykalności
-Molestowanie- złamanie prawa nietykalności
-prześladowanie z powodu religii- naruszenie prawa wolności wyznań
1 5 1
2009-11-17T14:28:51+01:00
Łamane są np w tybecie , chyba każdy wie dlaczego ^ tak głośno jest o tym :D
3 2 3
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-17T15:02:12+01:00
W krajach o totalitarnym systemie rządów tj. Chiny, Kuba, Indonezja i Korea Północna państwo nie ingeruje w życie i działalność obywateli dopóki ci egzystują według jego wyznaczników. Najczęściej łamane jest w takich sytuacjach prawo do wolności osobistej i wolności słowa.

Łamane jest także prawo do życia np.kary śmierci są stosowane w USA(w stanie Teksas).Sądy wydają taką karę, aby unikac wzrostu przestepczości.

Również Chiny są państwem, w którym nagminnie łamie się prawa człowieka. Łamią nie tylko prawo do wolności wypowiedzi, prawo posiadania, ale również prawo do życia.W latach dziewięćdziesiątych w Chinach odnotowano 18 tysięcy egzekucji, choć prawdopodobnie faktyczna ich liczba jest o wiele wyższa.

Rosja to także miejsce, gdzie nagminnie łamane są podstawowe prawa człowieka: stosowanie tortur przez funkcjonariuszy państwowych (pobicia, rażenie prądem, gwałty, wiązanie w niewygodnych pozycjach - przypadki tortur zdarzają się najczęściej w aresztach podczas pierwszych godzin po aresztowaniu, jeszcze przed postawieniem zarzutów). Łamane są również prawa dziecka np. w rosyjskich aresztach śledczych dzieci są przetrzymywane miesiącami, a nawet latami i skazywane na długotrwałe wyroki za stosunkowo drobne przestępstwa. W Rosji stosuje się również przemoc wobec kobiet ok. 14 000 kobiet rocznie ginie z rąk swoich mężów lub krewnych, mimo to prawo nie uznaje przemocy domowej jako osobnego przestępstwa.
3 5 3