Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-17T14:31:54+01:00
Zenek Wójcik to tytułowy "obcy" z lektury ireny jurgielewiczowej.Jego matka nie żyje. Samotnie wędruje po polsce, ponieważ jego ojciec jest alkocholikiem i nie dbał o niego, dlatego chłopak chce odnaleźć wuja i z nim zamieszkac.
Gdy trafił na wyspe był bardzozaniedbany. miałszarą cerę zapadnięte policzki , brudną odzież. Po interwencji przyjaciół okazało sie ze to chłopiec o regularnych rysach twarzy i interesującymi oczami.
Bohatr doskonale zna przyrode-rozróżnia ptaki po głosie. musi takze znać geografie polski i nieżle oriętować się w terenie. kieruje sie mądrością i zaradnoscia życiową.
Zenek dał sie poznac jako osoba tajemnicza.Skryty nie chętnie opawiada o sobie.Podkreśla swą niezależność.Dopuszcza sie nagannych uczynków-kradzieży, ale robi to z głodu.Z drgiej strony staćgo na bohaterski czyny, jak uratowanie dziecka.okazuje sie takze wrazliwym człowiekiem.
Wobec innych Wójcik był chłodny zawsze zachowywał rezerwe.Twierdzi ze nikogo nie potrzebuje . Kochał i sznował zwierzęta-obronił psa dunaja. dzięki uli i pozostałym przyjaciołą zrozumiał ze kazdy potrzebuje kogos bliskiego. Zaufał w końcu dorosłym jednak nienawisci do ojca nic nie zmieniło.Ludzie różnie go postrzegali np. dla julka był idolem.
polubiłam tego bohatera.Zainponowała mi jego wytrwałość w dążeniu do celu. oraz zdolność do bohareskich czynów. chciałabym miec takigo przyjaciela.
4 5 4