Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-17T14:24:02+01:00
Jan Paweł II jest dla mnie autorytetem, których dziś na świecie brak. Byłwzorem godnym naśladowania. Podziwiałam jego charyzmę i silną wolę. Ten jeden człowiek potrafiłi zdziałać tyle dobrego tylko za pomocą swej wiedzy i umiejętności. Potrafi pięknie opowiadać przekazując tym samym najwyższe wartości. Był żywym dowodem swojej wiary.
Dziś świat wspomina Jana Pawła II, toczą się dyskusje na temat jego kanonizacji. Wielcy Kościoła zastanawiają się czy proces skrócić czy nie. Ja jednak myślę, że to nie ma znaczenia. Jeśli istnieje Raj i jeśli Jan Paweł spogląda z niego na nas - to nie ma znaczenia czy my tutaj oznaczymy go świętym. On po prostu nim już jest. Oficjalny dokument potwierdzający ten fakt nie jest chyba czymś koniecznym. A na pewno nie ma tutaj znaczenia czas w jakim ten proces się zakończy.
Jan Paweł spogląda pewnie na te ziemskie procedury i uśmiecha się. Trochę może nawet ironizuje, bo sam często działał wbrew narzuconym zasadom.
Dla mnie Jan Paweł jest świętą osobą. Ja nie potrzebuję dowodów na cudy. Wystarczy mi wspomnienie jego życia, poświęcenia dla innych czy wytrwałości we własnych postanowieniach. Nie ma już takich osób na Ziemi!!
15 2 15
  • Użytkownik Zadane
2009-11-17T14:25:30+01:00
Jan Paweł II był postacią niesamowitą, niesamowitym Polakiem. Polak, katolik, ale nie udawany katolik, nie taki który mówi: "wierze w Boga", chodzi do kościoła, ale jak przychodzi co do czego, to taki jak każdy inny. To człowiek, który jak miał ideały, to choćby chciał nie potrafił(psychika nie pozwalała mu) żyć bez zasad, bez honoru. On był po prostu porządnym człowiekiem, miał niesamowitą(wielką) mądrość wewnętrzną. I mimo, że komunizm niszczył katolików, to on się nie złamał. A jak już został papieżem, to nie tłamsił nikogo za wiarę(nie popierał inkwizycji, tylko ekumenizm). Powiedział kiedyś: "Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali". Ja zawsze tak robię.
______________________________________________________
Liczę na status najlepszego rozwiązania.
3 5 3