Odpowiedzi

2009-11-17T15:20:14+01:00
Nagrywa rozmowe pod nieobecnosc osoby.Mozna ją potem odtwarzać do woli
2009-11-17T15:26:08+01:00
Jest to urządzenie przekazujące dzwoniącemu zapowiedź, że osoba nie może teraz odebrać telefonu i pozwalające mu się nagrać. Automatyczna sekretarka nagrywa wiadomość nawet jeśli odbiorca nie podniesie słuchawki. Wiadomość głosowa zostaje zapisana do pamięci urządzenia lub jest przechowywana u operatora telefonicznego.
2009-11-17T15:31:35+01:00
Automatyczna sekretarka
Automatyczne sekretarki możemy podzielić na sekretarki analogowe i cyfrowe. Te pierwsze do przekazania rozmówcy informacji wyjściowej (OGM) i nagrywania rozmów wykorzystują kasetę magnetofonową. Sekretarki cyfrowe wykorzystują do tego pamięć cyfrową ( cyfrowy układ scalony).
Podstawowe możliwości automatycznych sekretarek:

*
możliwość zdalnego odsłuchania
(z każdego aparatu telefonicznego posiadającego możliwość wybierania w systemie tonowym możemy zadzwonić pod numer własnej automatycznej sekretarki i po podaniu ustalonego kodu odsłuchać informacje nagrane podczas naszej nieobecności)
*
możliwość nagrania prowadzonej rozmowy
( w czasie gdy prowadzimy rozmowę z naszego aparatu i
rozmówca przekazuje nam ważne informacje nie musimy ich zapisywać, lecz uruchamiamy funkcję nagrywania; ważne
informacje możemy zapisać po zakończeniu rozmowy)
*
możliwość podsłuchu nagrywanej informacji
(będąc w domu możemy nie odebrać dzwoniącego telefonu i
dopiero kiedy rozmówca nagrywa wiadomość, a chcemy z tą
osobą rozmawiać, podnieść słuchawkę i kontynuować rozmowę)



Urządzenie dodatkowe w aparacie telefonicznym lub telefaksie, przekazujące dzwoniącemu zapowiedź słowną oraz pozwalające mu nagrać wiadomość. Poszczególne urządzenia różnią się czasem nagrywania, liczbą komunikatów, nagrywaniem do pamięci (na chipa) lub taśmę.
Podobno już w roku 1878, niebawem po wynalezieniu fonografu, Thomas Edison spisał listę 10 głównych zastosowań swojego wynalazku, a na ostatnim miejscu znalazło się stwierdzenie, iż po połączeniu z telefonem urządzenie to pozwoli przekazywać zapisany dźwięk.
Prawzorem automatycznej sekretarki był Telegrafon z 1903 roku wyprodukowany przez American Telegraphone Co. wynaleziony przez Valdemara Poulsena. Maszyna mogła jedynie nadawać lub przyjmować wiadomość - nie jednocześnie.
W patencie Poulsen zaproponował nawet tekst nagranego komunikatu: "Nie ma mnie w domu, wrócę dopiero o piętnastej. Proszę wtedy zadzwonić raz jeszcze". Niestety komunikat nie pozwalał nagrać wiadomości, z kolei wiadomość blokowała nagranie. Telegrafon pojawił się w użyciu w Wielkiej Brytanii w 1904 roku.
W czerwcu 1911 roku trzech naukowców przedstawiło francuskiej Akademii Nauk plany urządzenia nagrywającego wiadomość telefoniczną, nawet jeżeli odbiorca nie podniesie słuchawki. W 1914 roku ponownie daje znać o sobie Edison: zapowiada Telescribe, proste urządzenie do zapisywania treści rozmów telefonicznych na cylindrach z wosku.
Pierwsze urządzenie zarówno do nadawania jak i do odbioru pojawiło się w Szwajcarii dopiero w 1943 roku, wyprodukowane przez firmę Buhrle &Co. z Oerlikon (zaprojektowane i wyprodukowane jako ipsofon). Podobnie jak telegrafon wykorzystywało szpule ze stalowym drutem i ważyło 150 kilogramów. Było wysokie na 96 cm a szerokie na 71 centymetrów.
Jedną z bardziej zaawansowanych funkcji była możliwość odsłuchania wiadomości przez właściciela spoza domu lub biura. W tym celu trzeba było udowodnić swoją tożsamość rozpoznając ustaloną wcześniej parę spośród dziesięciu sygnałów podanych przez maszynę.