Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-17T15:49:40+01:00
Lista Schindlera opowiada o tym,że nie każdy Niemiec podczas II wojny światowej gnębił i tępił naród żydowski. Schindler był bogatym przemysłowcem, który zatrudniał Żydów. Pracowani oni w ciężkich warunkach, wręcz nieludzikich, jeżeli ktoś nie dał rady na jego miejsce było wielu innych a ów słabego likwidowano. Poczatkowo Schundelr był nieczuły na los pracowników ale z czasem jego zdanie sie zmieniło . Widząc jaki los czeka Żydów chce ich ratować przed smiercią w obozach koncetracyjnych. Ratuje ponad tysiac ludzi, przepłacając bankructwe. Film ten ukazuje siłe i moc jednego człowieka. Uratował ludzi w najgorszym okresie histori naszego świata, pomimo tego że jego naród stał po drugiej stronie. Film został nagrodzony siedmioma Oskarami
2009-11-17T15:57:29+01:00
Film jest tu dobrym przykładem holokaustu iż stawia on zdarzenia z II wojny światowe w najjaśniejszym świetle. Oskar Schindler będą wówczas cenionym biznesmenem, zachowując zimną krew z pełną świadomością utraty życia przez dopuszczanego się czynu postanowił przeciwstawić się zbrodni jaka miała tam miejsce.
Otrzymując nagrodę Sprawiedliwego Wśród Nardów Świata stał się przykładem do naśladowania. Holokaust który był tak rozpowszechniony podczas wojny znalazł swojego przeciwnika u człowieka niemieckiego pochodzenia. Film jest głośnym protestem przeciwko holokaustowi, rasizmowi oraz antysemityzmowi którym początek nadał Adolf Hitler.
Pozdrówy ; )
1 5 1