Odpowiedzi

2009-05-10T21:46:22+02:00
"Madagaskar" to opowieść o czwórce przyjaciół lwie - Alex, zebrze - Marty, żyrafie - Melman oraz hipopotamicy - Glorii. Wszyscy mieszkają w zoo w Nowym Jorku. Gdzie są traktowane jak gwiazdy, mają wszystko zapewnione. Wiodą radosne życie, codziennie pokazują swoje sztuczki przed ludźmi, którzy ich uwielbiają. Nadchodzą urodziny Marty'ego , przyjaciele każą mu zdradzić życzenie jakie pomyślał zdmuchując świeczkę.Marty wyjawia,że chciałby znaleźć się w dziczy. Przyjaciele nie rozumieją go. Tego samego wieczoru zebra postanawia odwiedzić Nowy Jork, jej celem staje się dworzec centralny. Przyjaciele odkrywają w nocy brak Marty'ego . Domyślają się gdzie mógł pójść dlatego wybierają się na poszukiwania. Znajdują go. Jednak oni także zostają znalezieni przez policję. Zwierzęta budzą się w skrzynkach, nie wiedzą co się dzieje. Podejrzewają, że zostają przeniesieni do innego zoo. Okazuje się, że skrzynie z nimi znajdują się na statku. W wyniku jego przechylenia wpadają do morza. Ich skrzynie docierają do pewnej wyspy..
2009-05-10T22:24:00+02:00
W ostatnią sobotę całą klasą, wraz z wychowawcą wybraliśmy się do kina, na film pt. "Zmierzch" w reżyserii Catherine Hardwicke'a.
Film opowiada o zwykłej poszukującej celu i sensu życia nastolatce Izabella Swan, która przeprowadza się do prowincjonalnego miasteczka, w stanie Waszyngton. Los dziewczynki diametralnie się odmienia, gdy ta poznaje tajemniczego i niezwykle intrygującego Edwarda Cullena. Chłopak w stosunku do nowej koleżanki zachowuje się arogancko i obojętnie, jednak kilka dni później ratuje jej życie. Bella odkrywa, iż ten mądry i przystojny uczeń jest kimś innym, wyjątkowym, jest wampirem. Stosunki Edwarda i Belli szybko przeradzają się niekonwekcjonalny, a zarazem niebezpieczny związek.
Jednak miłość okazuję się być silniejsza niż strach, zawiść i odmienność natury, a Edwardowi po raz drugi udaje się uchronić swoją ukochaną przed śmiercią.
Myślę, iż ten film, mający na świecie miliony fanów jak najbardziej zasługuje na miano bestsellera. Ukazuje on ludziom takim jak my, młodym i zagubionym; potęgę i wartość uczucia, uczy odróżniać dobro od zła i ukazuje najważniejsze dla ludzkiej egzystencji wartości moralne.

Mam nadzieję, że może być i że o to chodziło, bo ten temat można interpretować na wiele sposobów...
Pozdrawiam.