1.Lokomotywa ciągnie wagon siłą 1kN. Wagon jedzie ze stałą prędkością. Oceń wielkość sił oporów ruchu działających na wagon.
2.Choć w średniowieczu nie znano pierwszej zasady dynamiki, korzystano z niej w praktyce, np. przy taranowaniu bram oblężonych miast. Wyjaśnij, na jakiej zasadzie działa taran.
3.Pasażer jadącego samochodu wychyla się przez okno i próbuje wrzucić piłkę do otwartej studzienki kanalizacyjnej. Kiedy powinien ją upuścić-gdy samochód znajdzie się obok studzienki, wcześniej, a może później?100 pkt!!!JAK TO ROZWIĄŻECIE TO BĘDZIE NAGRODA W WYSOKOŚCI 898 PKT!!!

1

Odpowiedzi

2009-12-27T15:14:27+01:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).
1.
Aby wagon poruszał się ze stałą prędkością tj. ruchem jednostajnym nie może działać na niega żadna siła lub siły działające na niego muszą się równoważyć, zatem jeśli lokomatywa ciągnie go siłą 1 kN, opory ruchu muszą być równe.

2.
Skoro brama stoi w miejscu, to nie działa na nią żadna siła lub te siły się równoważą. Tran pewną siłą naruszał tę równowagę i niszczył bramę.

3.
Pasażer powinien wyrzucić piłkę przed studzienką, gdyż znajduje się w jadącym pociągu i piłka względem studzienki posiada prędkość róna prędkości pociągu i wyrzucona będzie poruszać sie , oczywiście, w strone studzienki, ale też ruchem opóźnionym, zgodnie z kierunkiem i zwrotem pociągu.
65 4 65