Odpowiedzi

2009-11-17T17:22:42+01:00
Współczesna wieś nie rózni się bardzo od małych miasteczek. Ludzie tam uczą sie na równym, a nie rzadko wyższym poziomie w szkołach które znajdują się niedaleko mejsca zamieszkania. Spora częśc mieszkanców wioski nie posiada własnego pola a ni zwierząt hodowlanych utrzymuja sie z pracy w fabrykach i dużych firmach. Przeważająca częśc mieszkańców posiada nowie, drogie samochody i pieknie wyremontowane duże mieszkania, czym pochwalic sie nie mogą mieszkańcy miasta, którzy "cisną" się w blokach.
Różnica między wioską a mniejszym miastem jest taka, że w mieście jest więcej rozrywki. Miasta mogą zaoferowac mnóstwo sieci sklepów co na wiosce zapewne by się nie sprawdziło. Osoby mieszkające w mieście mają ten komfort, że nie muszą martwic sie o dojazdy. Ludzie pracujący i uczący sie często swoje miejsa nauki, pracy znajdują w mieście, dlatego borykają sie z codziennym problemem dojazdu i kosztami z nim związanymi.
Miasto natomiast nie może zaoferowac tak bliskiego kontaktu z naturą jak wioska.Miejskie parki nie są w stanie dorównac krajobrazom wiosek, dlatego tak często "mieszczuchy" przeprowadzają sie na wieś aby miec spokój i uciec od zgiełku miasta.
12 3 12