Odpowiedzi

2009-11-17T17:50:05+01:00
I woke up every morning at 6:50 o'clock. After 20 minutes when I change my clothes I'm having breakfast i't takes about 10 minutes. Then I'm going out with my dog, it's name is Betty. When I took my dog to house from a walk I'm grabbing my backpack and I go to school. My lessons are starting from 8 o'clock. In school I'm spending about 7 hours. To my house I'm going back in about 3 p.m Then I'm eating dinner and do my homework I't takes 2 hours. At 5 p.m I'm going out with my friends or studying to some exam. When I come back or end my studying I'm eating supper at 8 p.m watch some films at tv to 10 p.m. And then I'm going sleep.
2 5 2
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-17T17:56:47+01:00
I get up about 7. in the morning. I get ready to the school and eat the breakfast. I lead out the dog on the field, I from the walk go to the school after the return. I usually have 6 lesson at the school. After the return from the school that is about 14, I eat the dinner. I do homeworks then and learn. I do something on the computer after the science the most often. The evening I again go with the dog for the walk . I am close in the room after the walk and read the book. When I read I also listen musics. I go to bathe near hour 20.. I 10 am already in the bed about the hour.


Wstaję rano o 7. Szykuję się do szkoły i jem śniadanie. Wyprowadzam psa na pole, po powrocie ze spaceru idę do szkoły. W szkole mam zazwyczaj 6 lekcji. Po powrocie ze szkoły czyli koło14, jem obiad. Potem odrabiam lekcje i uczę się. Po nauce najczęściej robię coś na komputerze. Około godziny 19 wieczorem znowu idę z psem na spacer. Po spacerze zamykam się w pokoju i czytam książkę. Kiedy czytam słucham też muzyki. Idę się wykąpać koło godziny 20. Około godziny 10 jestem już w łóżku.

mam nadzieję ze będzie dobrze :) pozdrawiam
4 5 4
2009-11-17T17:57:14+01:00
Every day I get up at seven o'clock. First I go to the bathroom and I've got shower.Then I eat my breakfast - usualy at eight o'clock. For breakfast I eat egg and drink milk. Next I go to school. I start my lesson at nine o'clock.
I back to home at two o'clock and I eat lunch. After that at half past two I play computer games or I write with my best friend. Then I do my homework.
In the evenig I go with friend on the walk. We are talking and smiling.
I back to home at nine o'clock. Sometimes that I watch tv or I eat.
Next I go to bathroom and I go to bed. xdd

Mam nadzieje że sie przyda ;]