DAJE 20 PKT GWARANTOWANE :DUzupelnij Zdania.


......... Są to zwiazki chemiczne tlenu z innymi pierwiastkiami chemicznymi.Mozna je otrzymac w reakcji chemicznej ..............
pierwiastkow chemicznych z tlenem. Tlenek magnezu jest przykladem tlenku ..................<kropka :D>Tlenek......... jest przykladem tlenku niemetalu.
Wapno palone jest nazwa zwyczajową........................<kropka>
Tlenek................ Znajduje sie w minerale o nazwie hematyt.
Tlenek................ ,Czyli ......... stanowi okolo 75% powierzchni kuli ziemskiej.Korund najtwardszy z minerałów, to .......

2

Odpowiedzi

2012-07-09T13:35:34+02:00

Tlenki są to zwiazki chemiczne tlenu z innymi pierwiastkiami chemicznymi. Mozna je otrzymac w reakcji chemicznej syntezy  pierwiastkow chemicznych z tlenem. Tlenek magnezu jest przykladem tlenku metalu.Tlenek azotu (II) jest przykladem tlenku niemetalu.
Wapno palone jest nazwa zwyczajową tlenku wapnia. 
Tlenek żelaza (III) znajduje sie w minerale o nazwie hematyt.
Tlenek wodoru,czyli woda stanowi okolo 75% powierzchni kuli ziemskiej. Korund najtwardszy z minerałów, to tlenek glinu.

2012-07-09T13:35:43+02:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).

TLENKI są to zwiazki chemiczne tlenu z innymi pierwiastkiami chemicznymi. Mozna je otrzymac w reakcji chemicznej SYNTEZY pierwiastkow chemicznych z tlenem. Tlenek magnezu jest przykladem tlenku METALU. Tlenek WĘGLA jest przykladem tlenku niemetalu. Wapno palone jest nazwa zwyczajową TLENKU WAPNIA. Tlenek ŻELAZA(III)  znajduje sie w minerale o nazwie hematyt. Tlenek WODORU, czyli WODA stanowi okolo 75% powierzchni kuli ziemskiej. Korund najtwardszy z minerałów, to TLENEK GLINU.