Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-11-17T19:01:33+01:00
To jeszcze nie epidemia.
Komitet pandemiczny podjął decyzję, że od 75 do 80 tys. kuracji leku antywirusowego Tamiflu z zakupionych rezerw trafi do aptek, tak by lekarze pierwszego kontaktu mogli wdrożyć leczenie antywirusowe. W kraju rośnie liczba chorych na infekcje grypowe i grypopodobne.

Zakupiono 40 tys. dawek szczepionki sezonowej, wkrótce do Polski ma trafić także jeszcze 273 tys. dawek szczepionki dla grup ryzyka – poinformowała minister zdrowia Ewa Kopacz. Zaznaczyła, że chodzi o to, by stosując szczepionkę przeciw grypie sezonowej zmniejszyć ryzyko przeciw A/H1N1.
W pierwszej kolejności na grypę sezonową zaszczepione zostaną osoby z grupy ryzyka, w tym kobiety w ciąży, niemowlęta i dzieci do lat dwóch.
Kopacz powiedziała, że 10 osób z grypą typu A/H1N1 przebywa na oddziałach intensywnej opieki medycznej OIOM i są to osoby w ciężkim stanie. Jednocześnie podkreśliła, że 80 proc. przypadków grypy tego typu przebiega łagodnie. Minister zaznaczyła, że trzy osoby, które zmarły w wyniku powikłań pogrypowych, a które miały nowego wirusa, „były obciążone dodatkowymi schorzeniami, które miały szczególny wpływ na ich odporność”.
Jak powiedziała, w poprzednich latach z powodu grypy sezonowej w Polsce i Europie umierała średnio jedna osoba na tysiąc chorych.
W ubiegłym roku od 1 września do 15 listopada zachorowało na grypę sezonową ponad 24 tysiące osób. Ewa Kopacz wyjaśniła, że liczba zachorowań na infekcje wirusowa, grypowe i grypopodobne w stosunku do analogicznego czasu w ubiegłym roku znacznie wzrosła. daniem minister świadczy to o pojawieniu się i rozprzestrzenianiu nowego wirusa.

Pozdrowienia:)
1 5 1
2009-11-17T19:08:12+01:00
Śmierć czwratej osoby na wirusa A/H1N1 (świńskiej grypy). Eksperci stwierdzili że w tym roku w Polsce jest cztery razy więcej zachorowań na grype niż np. w zeszłym roku. Oskarżenie przez Międzynarodową organizacje Global Witness, Unii Europejskiej o przymykanie oczu na korupcje i łamanie praw człowieka.Na podstawie wp.pl