Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-17T19:16:32+01:00
Zgagą nazywamy subiektywne odczuwanie piekącego bólu lub pieczenia w jamie ustnej, a zwłaszcza za mostkiem, i tzw. dołku .

Cholera jest ostrą chorobą zakaźną przebiegającą z intensywną biegunką i wymiotami, prowadzącymi w krótkim czasie do bardzo znacznego odwodnienia. Wrażliwość na zachorowanie jest powszechna.

Celiakia-chorzenie polegające na występowaniu zaburzeń trawienia i wchłaniania jelitowego związanych z nietolerancją glutenu zawartego w zbożach.

Ropień wątroby jest ogniskowym, pojedynczym lub mnogim, guzowatym stanem zapalnym wątroby, zawierającym płynną treść ropną.
1 5 1
  • Użytkownik Zadane
2009-11-17T19:22:16+01:00
Zgaga-Jest piekącym lub bolesnym odczuciem z przełyku ,ucisk żołądeka co zwiększa nacisk na przełyk,spowodowanym przez zarzucanie soku żołądkowego, pojawia się zwykle po posiłku.Promieniuje do szyi, gardła, krtani, kąta żuchwy, a nawet bocznych części klatki piersiowej.


Angina – w najczęstszym rozumieniu ostre zapalenie migdałków podniebiennych i błony śluzowej gardła, wywołane przez bakterie paciorkowców. Angina przenosi się drogą kropelkową, więc można zarazić się nią właściwie wszędzie.

Rak krtani – najczęstszy nowotwór głowy i szyi oraz drugi po raku płuca nowotwór dróg oddechowych.Rak zajmuje głośnię, wówczas objawy pojawiają się dość wcześnie. Należą do nich: chrypka, bezgłos i inne zaburzenia mowy, a także duszność.
1 5 1
2009-11-17T19:24:36+01:00
Nudności poprzedzają bardzo często wymioty. Są wyrazem pobudzenia ośrodka wymiotnego, ale w słabszym nieco stopniu niż w autentycznym akcie wymiotnym, stąd też uważane są za pozorny objaw wymiotów.
Bębnica:
Wzdęcia brzucha, które są częstymi dolegliwościami jamy brzusznej powstają gdy gromadzące się w jelitach płyny i gazy nie chcą się dalej przesuwać przez układ pokarmowy. Powodują one nieprzyjemne uczucie pełności i rozpierania jamy brzusznej przy jednoczesnym poszerzeniu się tali.
celiakia:
Schorzenie to ma pewne cechy schorzeń autoagresyjnych, o czym świadczą wykrywane w surowicy specyficzne przeciwciała.
Czkawka
Może być objawem banalnym, przypadkowym, odruchem psycho- lub neurogennym w określonych sytuacjach, występować po spożyciu pokarmów zimnych lub nadmiernie suchych, ale i stanowić manifestację poważnych stanów chorobowych, powodujących mechaniczne podrażnienie przepony, np. po zabiegach operacyjnych, w ropniu podprzeponowym lub zapaleniu otrzewnej
1 5 1