Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-17T19:33:21+01:00
Niedziele w życiu chrześcijanina powinna być dniem wyjątkowym. Ten dzień powinniśmy poświęcić na Mszę Święta i na przeanalizowanie minionego tygodnia. W tym dniu powinniśmy odpocząć od codziennego zabiegania i pobyć blisko Boga, poświęcając dzień rodzinie i znajomym. Będąc w kościele powinniśmy dziękować Bogu za miniony tydzień za to co wydarzyło się, co nas zraniło, co uszczęśliwiło. Niestety w dzisiejszym świecie ludzie często pracują w niedzielę nie koniecznie ze swojej woli. Dużo ludzi niedzielę poświęca na zakupy, lub rozrywkę zapominając o Bogu. W tym dniu powinniśmy zastanowić się nad swoim życie i nad tym czego Bóg od nas oczekuje. Powinniśmy pamiętać, że to co mamy, mamy dzięki Bogu i choć niedzielę powinniśmy przeznaczyć dla Niego.
2009-11-17T19:39:04+01:00
Jak w każda niedzielę porządna rodzina chrześcijańska idziemy do kościoła.


Wracają c do domu po mszy rozmawiamy o kazaniu i przeczytanej przez księdza Biblii.Każdy wypowiada się na temat jak zrozumiał ten fragment Biblii.Po dotarciu do domu przebieramy sie. siadamy przy stole i rozmawiamy o swoich planach na niedzielę.później rozmawiamy o tym kto i w jaki sposób pomoże w przygotowaniu niedzielnego obiady. Naturalnie każdy w między czasie staramy się robić cos jeszcze np. podlać kwiaty.Niedzielny obiad musi byc eleganci bardziej wytworny.Dlatego zawsze jemy go w jadalni. Jednak zawsze przed obiadem modlimy się. po zjedzeniu posiłku sprzątamy stół. Każdy stara się jak najlepiej wykorzystac czas między obiadem a czytaniem Biblii. Po tak zwanym czasie wolnym zbieramy sie ok. godziny 14 . 30. i czytamy Biblię. Analizujemy wspólnie teks. czesto po przeczytaniu Biblii jedziemy na cmentarz Przy okazji odwiedzamy babcię. w drodze na cmentarz opowiadamy sobie o tych ktorzy od nas juz odeszli. Chodzimy po cmentarzu starajac się aby w najmło0dszych członkach rodziny zasiać trochę więcej wiery i odwagi. staramy się zawsze wspominać tych ktorzy od nas odzeszlia by o nas ikt nie zapomnił. po o dwiedzinach u babci wracamy do domu . czesto oglaamy tv lub gramy w jakieś gry.Wspólnie przygotowujemy kolację poczym pakujemy sie do szkoły.Siedzimy z rodzicami tak do ok 21.30. a póxniej mówmy o tym ze trzeba isc spać

Każdy z nas kładzie sie spać po odmuwienu modlitwy.Zasypimy wsatjemy rano odmawiamy modlitwę i zaczynmamy nastepny dzień.