Odpowiedzi

2009-11-17T20:30:50+01:00
Ania jest rudowłosą bohaterką ksiązki Lucy Mound Montgomery . Jest sierotą adoptowaną przez starą pannę i jej brata, którzy mieszkali na zielnoym wzgórzu w niewielkiej wiosce . Jest życzliwą, ciekawą świata osóbką , która ma w głowie wiele zwariowanych pomysłów i marzeń które stara się spełnic ale nie zawsze jej to wychodzi .
2010-04-15T14:48:31+02:00
Ania Shirley - jest to główna i tytułowa bohaterka utworu. córka Berty i Waltera, sierota.Jest szczupła i chuda. Ma piegi, grube, rude warkocze i piękne, ogromne zielonoszare oczy.
Ania jest radosnym dzieckiem, umie zachować pogodę ducha.
Twierdzi ona, że : "Wiem z doświadczenia, że prawie zawsze można się z czegoś cieszyć, jeśli się tego mocno pragnie".Dziewczynka stara się zawsze postępować w myśl tej zasady. Jest wrażliwa i impulsywna. Zawsze ma swoje zdanie i niełatwo z niego rezygnuje. Jest ambitna. Nie lubi, gdy się z niej żartuje. Nie chce wybaczyć Gilbertowi, że nazwał ją "marchewką".
Bohaterka jest wierną przyjaciółką. Dzieli się z Dianą wszystkim, co ma.Jest mądra i odważna. Dzięki swej wiedzy uratowała dziecko chore na krup.
Myślę, że Ania jest niezwykłą bohaterką, o czym świadczą jej czyny.