Odpowiedzi

2009-11-17T19:35:05+01:00
Witam!troche mi zajęło zadanko z pomocą internetu;))ale też samej wymyśliłam;))
Młodzieniec był bardzo przystojny i szlachetny. Dbał o swój wygląd. Był dobrze zbudowany, tak wiec pojedynki nie sprawiały mu problemów. Udowodnił to szczególnie wtedy, gdy zabił Tybalta.

Był niekonsekwentny, uparty i nieopanowany. Na balu u Kapuletow ze wzajemnością zakochał sie w Julii, nie wiedząc, ze pochodzi ona ze znienawidzonego rodu Kapuletow. Romeo tak mówił o miłości do Julii: "Dowiedz sie zatem, ze anioł kobieta, Którą ukochał, jest z krwi Kapuleta. Jego to dziecko i nadzieja cala; Jak ja ją, tak ona mnie pokochała, I do jedności, która nas już splata, Brakuje tylko, byś nas ty dla świata Stula zjednoczył. Gdzie, o jakiej dobie Dozgonną miłość przysięgliśmy sobie, Powiem Ci idąc, czcigodny kapłanie; Błagam ćię tylko, niech sie to dziś stanie." Był bardzo odważny, gdyż naraził życie, aby spotkać sie w ukochana. Dziek Julii zmienia swoje życie; pokornieje, dojrzewa wewnętrznie.

Wielkie uczucie do Julii uświadamia mu, ze życie ma sens tylko przy jej boku. Kiedy zostaje skazany na wygnanie mówi: "Zewnątrz Werony nie ma świata, Tylko tortury, czyściec piekło samo! Stad być wygnanym, jest to być wygnanym ze świata."

Na podstawie "romea i Julii" możemy mówić o ogromnym wpływie miłości na ludzkie życie. Może ono mieć pozytywne znaczenie, ale również w niektórych przypadkach prowadzić do śmierci.
pOZDRAWIAM;)
1 5 1
2009-11-17T19:35:58+01:00
Jest bardzo niedojrzały, marzycielski, skłonny do czułostkowości, upajający się własnymi słowami, gotów do miłosnych uniesień. Nieszczęśliwa miłość . szczerości. Jest to szlachetny, dzielny młodzieniec gotowy w każdej chwili bronić honoru rodu.Uważam, że Romeo jest zdecydowanie pozytywnym bohaterem. Młodzieniec potrafił kochać i poświecić się miłości
2009-11-17T19:38:28+01:00
Romeo- jest młodym człowiekiem, nieszczęśliwym z powodu nieodwzjaemnionej miłości do Rozaliny. Na balu u Kapuletich zakochukję się w Julii i odmienia emocjonalnie. Żarliwośc uczucia sprawia, że bez zastanowienia decyduje si ę na małżestwo, mimo że jego wybranka jest córką znienawidzonego Kapuleti. trudnosci jakie napotyka na drodze zycia, dynamizuja jego zachowanie. jest konsekwentny- gdy dowiaduje sie o smierci zony, kupuje trucizne i opuszcza Mantuę, aby umrzec u boku Julii.