TLENEK SREBTA+WODÓR ---- SREBRO+WODA

Uzupełnij !

Między tlenkiem srebra a wodorem zaszła reakcja...... Polega ona na tym,że wodór"odebrał" tlen od ........ i połączył sie z nim,tworząc........ Srebro z tlenku srebra oddało tlen wodorowi i powstało ....... Utleniaczem w tej reakcji jest ............ gdyż ................... Reduktorem w tej reakcji jest.......... ponieważ.................. Dziękuję na odpowiedź , i dziekuje za odpowiedź na pierwsze zadanie :)

2

Odpowiedzi

2009-11-17T20:04:03+01:00
Między tlenkiem srebra a wodorem zaszła reakcja redukcji. Polega ona na tym,że wodór"odebrał" tlen od tlenku srebra (I) i połączył sie z nim,tworząc wodę.Srebro z tlenku srebra oddało tlen wodorowi i powstało srebro.
Tlenek srebra (I) Utleniaczem w tej reakcji jest wodór, ponieważ jest pierwiastkiem, który przyłącza tlen.
2 5 2
2009-11-17T20:05:45+01:00
Między tlenkiem srebra a wodorem zaszła reakcja wymiany Polega ona na tym,że wodór"odebrał" tlen od tlenku srebra i połączył sie z nim,tworząc wodę Srebro z tlenku srebra oddało tlen wodorowi i powstało srebro Utleniaczem w tej reakcji jest tlenek srebra gdyż oddała tlen Reduktorem w tej reakcji jest wodór ponieważ odebrał tlen tlenkowi srebra i połączył się z nim tworząc wodę

pOzdro.;)
2 3 2