Czy zgadzasz się z opinią "ze zyjemy w społeczeństwie w którym podstawową wartosciąjest przyjemność a głównym celem, zaspokajanie żądz .Wszyscy uczestniczą w wyścigu szczurów a stawką są pieniądze ,atrakcyjność i seks .
Na mecie czekają jednak tylko samotność i frustracja" .Przedstaw swoje zdanie odwołując się do wybranych tekstów kultury.
Ma to być dłuższa praca w której mają być przedstawine sensowne wnioski i przykłady
z góry dziękuję;)

1

Odpowiedzi

2009-11-17T22:38:39+01:00
Zyjemy w społeczeństwie w którym podstawową wartosciąjest przyjemność a głównym celem, zaspokajanie żądz

To zdanie jest bardzo prawdziwe i trafnie pokazuje do czego dążą ludzie w dzisiejszych czasach.
W mediach cały czas pokazywane są tragedie ludzi biednych lub szczęście milionerów- ludzi, którzy oddają wszystko byleby tylko dostać się na kolejną okładkę gazety, ludzi, którzy nie mają rodziny ani prawdziwych przyjaciół, na których liczyć można zawsze.
Dziś każdy chce być szczęśliwy, i mimo, że mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają to wszyscy pchają się aby jak najwięcej zarobić. Nie zwarzają na dobro czy uczucia innych. Liczy sie pieniądz i sława.
Nawet politycy, czyli ludzie, którzy powinni wzbudzać zaufanie ludzi, zajmują się głównie wzbudzaniem kolejnych sensacji. Puszczanie plotek oskarżających innych polityków, byleby tylko być wyżej od nich. A czy tak jest naprawdę? Czy jeśli ktoś przez nas spadnie to my powinniśmy się cieszyc, ze jesteśmy wyżej, czy raczej pomóc pozbierać się tej osobie? Pytania, z prostą odpowiedzią, jednak ludzie nie chcą tej odpowiedzi.