Odpowiedzi

2009-11-17T20:30:49+01:00
Myślę, że To ci pomoże XD
ad1.
Pamięć operacyjna służy do przechowywania rozkazów procesora, który ma do nich bezpośredni dostęp. Pamięć operacyjna dzieli się na pamięć RAM i ROM. Różni się od dysku twardego tym, że na dysku twardym zapisujemy dane na stałe i w tym wypadku jest to zazwyczaj pamięć o dużej pojemności, natomiast pamięć operacyjna jest pamięcią niestałą czyli dane są przechowywane na bierząco. Jeśli odłączymy zasilanie od komputera, nie da się wtedy uzyskać spowrotem danych z pamięci operacyjnej. Im więcej mamy pamięci operacyjnej, tym szybszy mamy komputer, lecz nie potrzeba jej tak wiele jak w przypadku dysku twardego.
ad2.
Jeśli chodzi o encyklopedię taką, którą się instaluje z płyty to

Aby móc korzystać z encyklopedii komputerowej najpierw trzeba zainstalować program, który takową obsługuje. W tym celu uruchamiamy z płyty aplikację ,,autorun" lub ,,setup" i instalujemy program, czyli katalogujemy odpowiednie pliki w odpowiednie miejsca. Na szczęście robi to za nas program instalacyjny. Po zakończeniu pracy program utworzy nam aplikację uruchamiającą encyklopedię, którą musimy otworzyć aby cieszyć się encyklopedią na naszym komputerze.

Mam nadzieję, że ci to pomogło, Pozdro :)
21 4 21
2009-11-17T20:37:17+01:00
Pamięć operacyjna umożliwia przetworzenie (uruchomienie i używanie) programów komputerowych. Pamięć operacyjna (RAM) przy każdym wyłączeniu/zresetowaniu komputera ulega wyczyszczeniu a dysk twardy ma pamięć stałą.

2. Trzeba spełniać wymagania tego programu komputerowego. Dodatkowo należy posiadać do niego legalną licencję.
Jeśli jest to encyklopedia internetowa to naturalnie połączenie z internetem.
11 3 11
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-17T20:59:39+01:00
1.Pamięć operacyjna RAM-Random Access Memory zapamiętuje i przechowuje dane do momentu aktywnego zasilenia.Natomiast pamięć stała czyli dysk twardy HDD-Hard Disc Drive zapamiętuje i przechowuje do momentu ich usunięcia.

4.Aby korzystać z Encyklopedii trzeba ją zainstalować z płyty bądź, gdy ma się dostęp do internetu wejść na stronę www.Wikipedia.pl i skorzystać z internetowej encyklopedii.
12 4 12